Najmłodsi uczniowie przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych

Nasi pierwszoklasiści z kl. I a, I b i I c na lekcjach religii zdobywali wiadomości o Wielkim Tygodniu i Świętach Wielkanocnych. Aby lepiej zrozumieć prawdę o Misterium Paschalnym dzieci uczestniczyły w szkolnych rekolekcjach.

Czytaj dalej

Nasi gimnazjalni wolontariusze zbierali żywność dla potrzebujących

Są już znani w mieleckim środowisku z tego, że potrafią w okresie przedświątecznym oddać swój wolny sobotni czas, aby w wyznaczonych sklepach za zgodą rodziców organizować zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. Bo pomaganie ma sens i przynosi radość obdarowującym i obdarowanym.

Czytaj dalej

W poszukiwaniu wiosny….

W środę 21 marca poszukiwaliśmy WIOSNY na stoku narciarskim ARENA SKI w Krynicy:) Warunki narciarskie wyśmienite, humory znakomite, zabawa przednia, grupa wspaniała!!!!

Czytaj dalej

Zakręcamy dla Majki!

We wtorkowe popołudnie 20 marca nasi wolontariusze spotkali się ze szczególnymi gośćmi: małą Mają Działo i jej mamą. W czasie świątecznego spotkania mama opowiedziała nam o rehabilitacji córeczki, która przebyła już 10 operacji na nóżki. I jest szansa, że kiedyś dziewczynka będzie mogła chodzić samodzielnie! Potrzebna jest intensywna rehabilitacja i konieczne środki. Dlatego od kilku lat zbieramy zakrętki dla naszej uroczej ”Maleńkiej księżniczki,” która systematycznie nas odwiedza.

Czytaj dalej

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 24.03.2018 r. odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem i współorganizatorem etapu miejskiego dla wszystkich szkół podstawowych z Mielca była Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu. W turnieju rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych reprezentacje szkół z terenu Gminy Miejskiej Mielec.

Czytaj dalej

Młodzi twórcy podzielili się wiedzą religijną i artystycznymi talentami

W czasie rekolekcji szkolnych dla dzieci oraz parafialnych (od 13 do 19 marca) wolontariusze przygotowali w Kościele wystawę prac plastycznych o tematyce religijnej. Celem wystawy pt. „Biblia w sztuce” było zainspirowanie wszystkich do czytania Pisma Świętego, rozważania, medytacji, modlitwy i wielkopostnej refleksji.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Poezji

Środa upłynęła w naszej szkole pod znakiem liryki (aż wstyd pisać o nim prozą!). Uczniowie w ramach lekcji języka polskiego, celebrując Światowy Dzień Poezji, uczestniczyli w specjalnie przygotowanych spotkaniach o charakterze poetyckim.

Czytaj dalej

Dzień Świętego Patryka w ZSO nr 1!

W dniu 19 marca 2018 obchodzono w naszej szkole irlandzkie święto narodowe, czyli Dzień Świętego Patryka. Tego dnia uczniowie zamienili się w zielone skrzaty, elfy i inne postaci charakterystyczne dla Irlandii.

Czytaj dalej

Międzyszkolny turniej fizyczny

W dniu 20.03.2018r o godz. 9 rozpoczął się międzyszkolny turniej ,,Kocham Cię Fizyko” zorganizowany dla klas 7 szkoły podstawowej. Sp nr 1 reprezentowali uczniowie Paweł Witek, Hubert Daszewski, Jessica Pawełek i Jeremi Tyniec, a w skład drużyny Sp 8 weszli Antoni Wrażeń, Kacper Faliszek, Aleksandra Kuś i Alicja Fedor. Zespoły dopingowane były przez swoje klasy.

Czytaj dalej

Nasi gimnazjaliści reprezentowali naszą szkołę w I LO

Trzech naszych uczniów z klasy 3c: Alicja Basara, Kamila Cyran oraz Filip Dymczyk reprezentowało 19. marca 2018 naszą szkołę na VIII Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu.

Czytaj dalej