Młodzi twórcy podzielili się wiedzą religijną i artystycznymi talentami

W czasie rekolekcji szkolnych dla dzieci oraz parafialnych (od 13 do 19 marca) wolontariusze przygotowali w Kościele wystawę prac plastycznych o tematyce religijnej. Celem wystawy pt. „Biblia w sztuce” było zainspirowanie wszystkich do czytania Pisma Świętego, rozważania, medytacji, modlitwy i wielkopostnej refleksji.

Prace, wykonane przez uczniów naszej szkoły na religii i plastyce, przygotowane pod kierunkiem pani Jolanty Witek i pana Edwarda Kociańskiego przedstawiały ilustracje do poszczególnych wydarzeń zaczerpniętych ze Starego i Nowego Testamentu. Dzieła młodych twórców spotkały się z dużym uznaniem prowadzących rekolekcje, dzieci, rodziców i wiernych przybywających do świątyni.
W dniu otwarcia wolontariuszki pełniły dyżury zachęcając gości do obejrzenia prac. Warto przypomnieć, że od wielu lat przygotowywane są takie ekspozycje religijne w Kościele i wciąż cieszą się dużą popularnością.