Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 24.03.2018 r. odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem i współorganizatorem etapu miejskiego dla wszystkich szkół podstawowych z Mielca była Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu. W turnieju rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych reprezentacje szkół z terenu Gminy Miejskiej Mielec.


Szkołę Podstawową nr 8 w Mielcu reprezentowała drużyna gimnazjalistów w składzie: Mikołaj Kapusta z kl. IIId. Szymon Pazdro z kl. IIId i Dawid Dul z klasy IIIf. Zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjaliści w pierwszej konkurencji rozwiązywali test wiadomości z przepisów ruchu drogowego oraz test ze skrzyżowań.
W drugiej konkurencji zmierzyli się z torem przeszkód, na który składało się sześć przeszkód (slalom z ograniczeniami, rynna, zwężenie proste, żmijka, korytarz z desek, łezka, bramka wisząca, zatrzymanie w miejscu)
Nad prawidłowością przebiegu gminnych eliminacji BRD czuwali sędziowie z Automobilklubu Mieleckiego oraz funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu,
Po zakończeniu wszystkich konkurencji nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników, rozdanie dyplomów, pucharów i atrakcyjnych nagród, których sponsorem był Urząd Miejski w Mielcu. Nasza drużyna w grupie starszej wywalczyła II miejsce natomiast indywidualnie najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się nasz uczeń Mikołaj Kapusta. Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie powiatowym, który odbędzie się 12 maja 2018 r. Opiekunem drużyny była nauczycielka Marta Błachowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *