Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 24.03.2018 r. odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem i współorganizatorem etapu miejskiego dla wszystkich szkół podstawowych z Mielca była Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu. W turnieju rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych reprezentacje szkół z terenu Gminy Miejskiej Mielec.

Szkołę Podstawową nr 8 w Mielcu reprezentowała drużyna gimnazjalistów w składzie: Mikołaj Kapusta z kl. IIId. Szymon Pazdro z kl. IIId i Dawid Dul z klasy IIIf. Zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjaliści w pierwszej konkurencji rozwiązywali test wiadomości z przepisów ruchu drogowego oraz test ze skrzyżowań.
W drugiej konkurencji zmierzyli się z torem przeszkód, na który składało się sześć przeszkód (slalom z ograniczeniami, rynna, zwężenie proste, żmijka, korytarz z desek, łezka, bramka wisząca, zatrzymanie w miejscu)
Nad prawidłowością przebiegu gminnych eliminacji BRD czuwali sędziowie z Automobilklubu Mieleckiego oraz funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu,
Po zakończeniu wszystkich konkurencji nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników, rozdanie dyplomów, pucharów i atrakcyjnych nagród, których sponsorem był Urząd Miejski w Mielcu. Nasza drużyna w grupie starszej wywalczyła II miejsce natomiast indywidualnie najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się nasz uczeń Mikołaj Kapusta. Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie powiatowym, który odbędzie się 12 maja 2018 r. Opiekunem drużyny była nauczycielka Marta Błachowicz.