Zakręcamy dla Majki!

We wtorkowe popołudnie 20 marca nasi wolontariusze spotkali się ze szczególnymi gośćmi: małą Mają Działo i jej mamą. W czasie świątecznego spotkania mama opowiedziała nam o rehabilitacji córeczki, która przebyła już 10 operacji na nóżki. I jest szansa, że kiedyś dziewczynka będzie mogła chodzić samodzielnie! Potrzebna jest intensywna rehabilitacja i konieczne środki. Dlatego od kilku lat zbieramy zakrętki dla naszej uroczej ”Maleńkiej księżniczki,” która systematycznie nas odwiedza.

Oprócz kilkunastu worków zakrętek, które zgromadzili uczniowie z całej szkoły (a najgorliwiej pierwszoklasiści wraz z rodzicami) przekazaliśmy naszym gościom koszyczek ze słodkościami, baranka i wielkanocną palmę oraz inne, małe „dary serca” i złożyliśmy świąteczne życzenia…. Maja szczególnie zaprzyjaźniła się z pluszowym barankiem, którego podarowała wolontariuszka Ola z V LO. Całość spotkania przygotowali wolontariusze pod opieką pani Joli Witek.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli zakrętki i prosimy o kolejne! ”Zakręcona akcja” wciąż trwa! Przypominamy, że nadal potrzebne są zakrętki dla Majki Działo oraz kilkumiesięcznego Kubusia Misiek. Zakrętki można składać do zielonych pojemników znajdujących się na I piętrze obok szkolnego sklepiku i świetlicy. Z góry dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

Tekst: J. Witek