Już wkrótce 6 grudnia czyli wyczekiwane MIKOŁAJKI

Już wkrótce 6 grudnia czyli wyczekiwane MIKOŁAJKI! Tego dnia prócz standardowych czapek mile widziane są świąteczne sweterki! Mamy nadzieję, że klasy i korytarze pełne będą elfów, rogów, skarpet, czapek Mikołaja i śnieżynek. Aby przebrani mogli się w pełni skupić na rozsiewaniu świątecznej radości, za zgodą Dyrekcji, będą zwolnieni z pytania i niezapowiedzianych kartkówek. Tego dnia odbędzie się również kiermasz świątecznych słodkości.  Dochód z ich sprzedaży przeznaczymy dla podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mielcu.
Życzymy wyjątkowych Mikołajek!

ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

Jak co roku nasza szkoła zaangażowała się w akcję „SZLACHETNEJ PACZKI”❤️ obejmując pomocą wybraną rodzinę. Do 5 grudnia br. zbieramy chemię gospodarczą (szampon, mydło, pasta do zębów, płyn do naczyń, balsam do ciała, chusteczki nawilżane,  proszek do prania, środki czyszczące, itp.) oraz żywność trwałą (konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach, kawa i herbata, itp.)
Dary prosimy przynosić do pedagoga V LO p. 18 .
Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy❤️
Grafika przedstawia logo Szlachetnej Paczki z podpisem "i ty zrób Szlachetną Paczkę".
Grafika przedstawia logo Szlachetnej Paczki z podpisem „I Ty zrób Szlachetną Paczkę”.

Wycieczka do Pacanowa klasy 1b SP8

Uczniowie klasy 1b w  Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbyli wspólną podróż przez baśniowe krainy, a pośrednikami między światem bajki a rzeczywistym byli Dzwoneczek, Kapturek i Śnieżka. Podróżując  w świecie wyobraźni, uczniowie poznawali podobieństwa i różnice między baśniowymi światami różnych europejskich narodów. Kraina Baśni w Pacanowie to prawdziwie magiczne miejsce.

zdjęcia z wyprawy klasy 1b można obejrzeć >>>tutaj<<<

Zapraszamy do włączenia się do akcji charytatywnej!

Zwracamy się z gorącą prośbą do włączenia się do udziału w akcji charytatywnej organizowanej przez  Fundację z Miłości do Życia
https://www.facebook.com/events/s/miko%C5%82aj-na-zwyzce/1997275700449687/

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Nie wszystkie dzieci mają jednak powód do uśmiechu. Często życie Maluchów jest pasmem ciężkich i smutnych chwil, zwłaszcza tych dzieci które zmagają się z ciężkimi chorobami i pozostają zamknięte w Szpitalach. Takim właśnie Maluchom chcielibyśmy podarować za pośrednictwem Mikołaja w tym szczególnym dniu odrobinę radości i zobaczyć uśmiech na ich twarzach. Dzieci przebywające w szpitalu nie mogą spotkać się z Mikołajem z powodu obostrzeń. Dlatego Mikołaj, podobnie jak rok temu, przyjedzie do dzieci na zwyżce i zaglądnie w okna.
Jego pomocnicy dostarczą prezenty na 6 oddziałów dziecięcych:
Oddział Onkohematologii
Oddział Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej
Oddział Pediatrii Oddział Noworodków
Pododdział intensywnej terapii i anestezjologii
Pododdział Wczesnej Rehabilitacji Narządu Ruchu u Dzieci
Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie w postaci m.in :
1. Zabawek
2. Gier, puzzli
3. Książeczek
4. Butelek i smoczków
6. Chusteczek higienicznych, pampersów itp.
7. Kolorowanki, kredki, mazaki, naklejki.
Akcja Charytatywna rozpocznie się 16.11.20201 i potrwa do 04.12.2021

Dary można przynosić do sali 20 do p. Sylwii Leśniowskiej i do gabinetu 7 do p. Pedagog

Zakręcamy dla Adrianka!

Właśnie przekazaliśmy całe nasze szkolne serce, napełnione po brzegi zakrętkami małemu Adriankowi Maziarzowi. Chłopczyk skończył roczek i ma chore serduszko. Środki uzyskane ze sprzedaży zakrętek zostaną przeznaczone na leczenie dziecka. Dziękujemy Wszystkim, którzy przynosili zakrętki i prosimy o kolejne. Jesteśmy pewni, że serce napełni się bardzo szybko. Zakręconą akcję koordynowali szkolni wolontariusze z V LO (maturzyści oraz uczniowie z klas  trzecich) ze swoją opiekunką-panią Jolą Witek. Posegregowali zakrętki i przygotowali do bezpośredniego odbioru. A czynili to z radością i uśmiechem i już czekają na kolejną dostawę. A więc, Kochani, do dzieła! Zakręcona akcja dla Adrianka trwa!

Czytaj dalej

Sukcesy w Powiatowym konkursie „Barwy Mojej Ojczyzny”

27 i 28  października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu  odbył się etap powiatowy 11. edycji Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy Mojej Ojczyzny”, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej i współfinansowaniu Powiatu Mieleckiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z V  LO i ze Szk. Podst. Nr 8.

Czytaj dalej

Warto czytać!

Uczniowie klasy 1 b przebierając się za ulubione postacie bajkowe zachęcali swoje koleżanki  i kolegów do poznawania przygód prezentowanych bohaterów i odkrywania piękna dziecięcej literatury.