Uczniowie klasy 1c, w ramach realizacji programu „Europa i ja”, poznali zwierzęta w języku włoskim, a następnie wykonali je z plasteliny lub je namalowali.
klasa 1c, Paulina Tarnowska-Leś i Anna Obłudek

Zakręcona akcja trwa

Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli plastikowe zakrętki i wypełnili nimi szkolne serce na parterze. Zakrętki przekazaliśmy rodzicom chorej Majki Pyzińskiej. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na leczenie dziewczynki. Rodzice bardzo dziękują za Waszą pomoc i wsparcie. Całość koordynują wolontariusze z klasy: VII c i VII b (na zdjęciu), którzy dzielnie segregują zakrętki i przygotowują do bezpośredniego odbioru. Wspierali nas także ostatnio uczniowie z kl. II B i II C z V LO. Koordynatorem projektu jest opiekunka Wolontariatu szkolnego SP i LO: pani Jolanta Witek. Także rodzice Adrianka Maziarza dziękują wszystkim za kilkuletnią zbiórkę zakrętek dla synka i informują, że na razie „zakręcona akcja” dla Adrianka została zakończona. Ale nadal zakrętek potrzebuje Maja i dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. Zapraszamy Was do udziału! Zakręcona akcja trwa!
(oprac. J. Witek)

Finał Rejonowych Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców.

Reprezentacja naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna i wygrała wszystkie swoje mecze i tym samym awansowała do półfinału wojewódzkiego.
Wyniki:
SP 1 Sędziszów Młp. – SP 8 Mielec 2:18
SP 8 Mielec – SP Cmolas 13:1
Drużyna SP 8 występowała w składzie:
Borzęcki Kacper, Herchel Antoni, Gadziała Mateusz, Miłoś Mateusz, Majewski Konrad, Kozłowski Michał, Bugaj Dorian, Zych Karol, Żarów Karol, Tomasik Jakub, Winiarz Oskar, Klich Fabian, Czaja Oliwier, Ryś Michał, Misiak Bartosz, Głód Alan.
Trener: Łukasz Rybak
Brawo, Panowie!

eTwinning – promujemy zdrowie!

W ubiegły czwartek nasi eTwinnersi udali się na wiosenny spacer, aby doświadczyć korzyści płynących z obcowania z przyrodą oraz zaprezentować slogany promujące zdrowie. Nagraliśmy filmik z hasłem ‘Eat healthily, live healthily’, które zostało naszym mottem przewodnim. Zrealizowaliśmy także kolejne zadania. Przedstawiliśmy zestaw ćwiczeń relaksacyjno-strechingowych, a następnie podzieliliśmy się naszymi wrażeniami na platformie projektu i opisaliśmy w j. angielskim korzyści zdrowotne wynikające z takich ćwiczeń. Przy okazji prezentujemy zwycięskie logo naszego projektu i nasze wrażenia.
Projekt w szkole prowadzi p. Agnieszka Czepiżak.