Sukcesy licealistek w Powiatowym konkursie poezji „Barwy naszej Ojczyzny”

7 listopada br. w  nowym budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu już po raz dziewiąty rywalizowali uczestnicy Powiatowego konkursu poezji „Barwy mojej Ojczyzny.” Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” oraz Miejska Biblioteka Publiczna Samorządowego Centrum Kultury. Konkurs wpółfinansował Powiat Mielecki.

Czytaj dalej

Lekcje misyjne

Na lekcjach religii w październiku, obchodzonym na świecie pod nazwą  Nadzwyczajnego  Miesiąca Misyjnego mieliśmy okazję poznać pracę misjonarzy duchownych i świeckich na misjach. Rekwizyty z odległych krajów przybliżyły uczniom kulturę ludzi żyjących w bardzo trudnych warunkach. Dodatkowym uzupełnieniem były okolicznościowe wystawy misyjne w salach lekcyjnych przygotowane przez wolontariuszy.

Czytaj dalej

Pomagaj z klasą Ia!

Włączając się do akcji „Anioł mieszka po sąsiedzku, Wylosuj Anioła” uczniowie z klasy Ia wykonali dzisiaj kartki świąteczne dla chorych dzieci leczących się w GCZD w Katowicach.

Wszystkich (Nauczycieli, Rodziców, Dzieci) chętnych do wsparcia tej akcji zachęcamy do składania swoich prac u p. Dagmary Pszenicznej, sala nr 12 do dnia 27.11.2019r

Kartki powinny być z życzeniami (świąteczne lub życzenia zdrowia:), nie powinny być imienne.

Czytaj dalej

Eliminacje do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wierszykomania”

Dnia 30.10 ( środa) w klasie Ia i Ib odbyły się Eliminacje do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wierszykomania”. Jury w składzie: przewodnicząca p. dyr Małgorzata Herchel oraz członkowie komisji p. Dagmara Pszeniczna, p. Alicja Piechota, oceniało występy uczniów pod względem doboru repertuaru, zwracało również uwagę na staranną i prawidłową wymowę, dykcję oraz interpretację utworu, artykulację głosek, a także właściwe tempo recytacji. Wszystkim recytatorom dziękujemy za udział w eliminacjach, a zakwalifikowanym do kolejnego etapu, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej