Dwie nasze uczennice: Dominika Pszeniczna (5a) i Weronika Żak (5a) wzięły wczoraj udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Przyroda w utworach Henryka Sienkiewicza”. Wprawdzie dziewczynom nie udało się zająć miejsc na podium, ale mieć zdjęcie z samym Sienkiewiczem… bezcenne! Piątoklasistki przygotował do Konkursu p. Wiesław Dziewit.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Miło nam poinformować o trzeciej lokacie Jagody Kobos (4c) w Ogólnopolskim Turnieju Karate Wings Cup w kategorii dziewcząt U 11 – 12.  Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach!
Zdjęcie przedstawia Jagodę pozującą z dyplomem za zajęcie trzeciej lokaty.
Zdjęcie przedstawia Jagodę pozującą z dyplomem za zajęcie trzeciej lokaty.

Pod koniec marca w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych rozstrzygnięto kolejny już, tym razem powiatowy etap konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”.
Na wspomnianym szczeblu sukces odniosły:
  • Martyna Zielińska (2b) – II miejsce w kategorii klas I – IV
  • Maja Dereń (5a) – II miejsce w kategorii klas V – VIII
  • Zuzanna Lenart (1b) – wyróżnienie w kategorii klas I – IV.
Ponadto praca Martyny (jako jedna z prac z miejsc I – III) „awansowała” do etapu wojewódzkiego i na tym szczeblu przyniosła Martynce II lokatę. Brawo!
To jeszcze jednak nie koniec rywalizacji. Już niedługo odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom na etapie ogólnopolskim. Potrzymamy jednak naszych Czytelników w niepewności, pisząc jedynie tyle: będą dobre wieści!  Opiekunem Zuzi była p. Renata Kmiecik, natomiast Martyny i Mai – p. Edward Kociański.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Uczennica klasy VIIb, Martyna Machała, nie zawiodła.

Także w zeszłym tygodniu na terenach zielonych MOSiR w Mielcu odbył się finał rejonowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. Uczennica klasy VIIb, Martyna Machała, nie zawiodła – zajmując pierwsze miejsce, awansowała do finałów wojewódzkich tej imprezy, które już za tydzień odbędą się w Kolbuszowej. Gratulujemy i jedziemy po więcej….
(oprac. p. A. Korycka – Lutak)
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Gorącą atmosferę dzisiejszego dnia (spójrzcie na termometry!) mogą podgrzać jedynie gorące wiadomości.

Z przyjemnością i niekłamaną dumą informujemy, że Alicja Sudoł z klasy 7b uzyskała tytuł finalistki Konkursu z Języka Hiszpańskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Opiekunką Ali jest p. Agnieszka Gardulska.
Gratulujemy uczennicy i jej nauczycielce i… już ostrzymy sobie apetyty na udział w przyszłorocznej edycji!
Zdjęcie przedstawia p. Agnieszkę Gardulską i uczennicę klasy 7b, Alicję Sudoł.
Zdjęcie przedstawia p. Agnieszkę Gardulską i uczennicę klasy 7b, Alicję Sudoł.

Podziękowania za wielkie serca

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Wielkanocny Kiermasz Ciast na rzecz chorych dzieci. Dziękujemy za wspaniałe wypieki i wielkie serce włożone w ich przygotowanie. Środki uzyskane ze sprzedaży przekazaliśmy Mamie chorego Kubusia oraz chorym dzieciom z Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego OREW na Wojsławiu. Nad organizacją i poprowadzeniem kiermaszu czuwał tradycyjnie Wolontariat szkolny pod opieką pani Jolanty Witek i we współpracy z panią Beatą Zubiel i panią Magdaleną Graniczką. Publikujemy zdjęcie Kubusia, którego wspieraliśmy obecnie a także w ubiegłym roku oraz podziękowania od dyrekcji, pracowników i podopiecznych OREWU dla Was wszystkich.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Mała Biesiada Matematyczna w ZST w Mielcu

W dniu 5 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się „Mała Biesiada Matematyczna” dla uczniów klas VIII. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII a – Kinga Wrzesień i Karol Hajdukiewicz oraz uczniowie klasy VII b – Kornelia Minor i Mikołaj Lesiński. Uczestnicy Biesiady Matematycznej doskonalili swoje umiejętności matematyczne w trzech konkurencjach.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w konkurencji „Quiz matematyczno – fizyczny”.
Podczas przerwy między rozgrywkami uczniowie ze szkół partnerskich w ramach wymiany międzykulturowej Programu AFS Polska opowiadali o lekcjach matematyki w ich krajach.
Matematyczne rozgrywki, prowadzone pomiędzy reprezentantami 13 szkół i to głównie ósmoklasistami, wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
Opiekun grupy – p. Małgorzata Maria Herchel
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Accessibility Toolbar