Wolontariusze ze św. Mikołajem odwiedzili dzieci w Katolickim Ośrodku Kultury

6 XII w czwartkowe popołudnie na specjalne zaproszenie kierowniczki Świetlicy siostry Filipy wolontariusze razem ze św. Mikołajem udali się do najmłodszych aby razem z nimi przeżyć ten radosny dzień. Po zaprezentowaniu przez wolontariuszki części artystycznej św. Mikołaj rozdawał prezenty.

Czytaj dalej

Kolejny sukces taneczny uczniów z klasy I d SP 8

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy I d SP 8 Helenka Trzpis i Karol Żarów w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Tańca Towarzyskiego GASIEK 2018 pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Burmistrza Miasta Łańcuta zajęli I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

„Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy.
Oswaja nas z widokiem pięknych form
i roztacza przed nami świat czarujących dźwięków.
Łączy harmonijne piękno duchowe i piękno cielesne.
W ten sposób rozwija i kształci smak”
  Lukian Samosat

Pasowanie na czytelnika w klasie I d SP 8

Uczniowie klasy I d już oficjalnie zostali czytelnikami szkolnej biblioteki SP nr 8, dzięki temu będą mieli możliwość rozwijania swojej pasji czytelniczej.

Czytaj dalej

Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole.

6 XII naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj w asyście pięknych aniołów. Uczniowie ze wszystkich czterech oddziałów klas pierwszych pod opieką wychowawczyń zgromadzili się na sali gimnastycznej aby obejrzeć okolicznościowy program artystyczny przygotowany przez Szkolny Wolontariat ZSO nr 1 pod kierunkiem pani Jolanty Witek.

Czytaj dalej

„Ósemka” pływa!!

W dniu 5 grudnia na pływalni MOSiR w Mielcu odbyły się pływackie ZAWODY MIKOŁAJKOWE, w których uczestniczyło około 200 uczniów mieleckich szkół podstawowych. SP nr 8 reprezentowało 14 uczniów z klas I i II, którzy rywalizowali w dwóch pływackich konkurencjach.
W wyścigu na 25 m NN do stylu dowolnego medale i dyplomy wywalczyli:
I miejsce Błażej PODKOWA kl. 2a
II miejsce Kamila KAPINOS kl. 1d
III miejsce Mikołaj LESIŃSKI kl. 2b
Gratulujemy medalistom i wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji !!!
BRAWO WY !!!

Wolontariusze przeprowadzili świąteczną zbiórkę żywności

Systematycznie od wielu lat w okresie przedświątecznym kilkudziesięciu wolontariuszy uczestniczy w niezwykłej akcji pomocy potrzebującym. Za zgodą rodziców dyżurują w sklepach (w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych) i zbierają żywność. Zbiórki zostały przeprowadzone w czterech terminach: 23.11.2018r.(piątek), 24.11.2018r.(sobota) oraz 30.11.2018r.(piątek) i 1.12.2018 r.(sobota) w następujących sklepach: Stokrotka (ul. Kocjana), Groszek (Rynek), Jubilatka(ul. Sękowskiego),AK (ul. Piaskowa, Legionów i Jagiellończyka), Delikatesy (ul. Lelewela oraz Al. Ducha Świętego), ABC (ul.3 Maja), Orzech (Al. Ducha Świętego). Wszystko przebiegało bez zakłóceń.

Czytaj dalej

Gala laureatów Konkursu Architektonicznego w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu

15 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu odbyła się uroczysta Gala Laureatów III edycji Konkursu Architektonicznego 100 – lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości”, dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych i III klas gimnazjum pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły. Patronat medialny objęli: Tygodnik Regionalny KORSO i Radio LELIWA. Na uroczystość wręczenia nagród laureatom przybyli zaproszeni goście: dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu pan Jerzy Skrzypczak, a także autorzy najpiękniejszy prac i ich opiekunowie.

I miejsce zajęła Emilia Roman uczennica Szkoły Podstawowej Nr 8 w Mielcu, II miejsca zajęła Natalia Duszkiewicz, opiekunem uczennic był pan Edward Kociański.

Na zdjęciu laureaci wśród nich Emilia i Natalia na tle swoich prac:

Warsztaty niepodległościowe

W ostatnim czasie w naszej szkole zakończył się autorki projekt niepodległościowy „Kocham Cię Polsko !” Projektem zostały objęte dzieci z klasy 1 „B” SP 8.

Czytaj dalej

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „NA OLIMPIE”

30 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „NA OLIMPIE”. Konkurs zorganizowany został przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jadwigi Królowej w Mielcu w PZPSW oraz „Stowarzyszenie DLA WAS” w ramach X edycji akcji „CAŁY POWIAT CZYTA Z DZIEĆMI”.

Czytaj dalej

Andrzejki w klasie 2a

Dzień pełen magii i czarów w klasie 2a.

,,Święty Andrzeju daj nam znać co się z nami będzie dziać”?  Dzień 30 listopada był dla uczniów kl.2a bardzo wyjątkowy, pełen magii i czarów. Dzieci przeniosły się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych.Zapoznały się z tradycją andrzejkową oraz różnymi przysłowiami i wspaniale bawili się przebrani za różne postacie.Wszyscy mogli zajrzeć w przyszłość dzięki wróżbom przygotowanym przez wychowawczynię R.Kmiecik oraz uczniów. Wśród wróżb znalazły się: magiczne serca, ustawianie butów, jaki kolor, magiczne cyfry i litery, wróżenie z kubków.Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i zabawą ze śpiewem.Znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.Z zaciekawieniem dzieci czekały na wróżbę ,,Kim zostaniesz?” losowały obrazki z zawodami które potem kolorowały.Czy wróżby się spełnią – pokaże przyszłość.I chociaż dzieci patrzyły na wróżby z przymrużeniem oka, to dały się porwać chwili i andrzejkowym zabawom.

Czytaj dalej