Konsultacje z rodzicami

W najbliższy czwartek 11.10.2018 o godz. 17.00 odbędą się konsultacje z rodzicami.

Zapraszamy.

Dzień Chłopaka w klasie 1c

W poniedziałek, 1 października 2018 r. klasa I c obchodziła Dzień Chłopaka. Na początku panie i koleżanki złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia. Pani Ola przygotowała dla chłopców zabawne konkurencje, które były oceniane przez żeńskie jury. Niektóre, jak np. ,,zjedzenie kawałka cytryny i uśmiechnięcie się do koleżanek” sprawiło wiele trudności. Na koniec każdy chłopiec otrzymał zakładkę do książki z ,,Super Chłopakiem”. Były słodycze, wspaniała zabawa i dobra atmosfera.

Spotkanie integracyjne klas pierwszych SP8

W chłodny, choć słoneczny październikowy poranek w piątek wszystkie klasy pierwsze wyruszyły pod eskortą swoich Pań i rodziców na pierwszą swoją wycieczkę w progach szkoły. Wycieczka odbyła się do Białego Boru, gdzie w leśnej cudownej scenerii z dala od zgiełku i wrzawy na terenie Zajazdu Gawrysiówka odbyło się integracyjne spotkanie wszystkich zespołów klas pierwszych. Celem wyjazdu było nawiązanie pozytywnych więzi i relacji w grupie, wzajemnego zrozumienia i akceptacji.

Czytaj dalej

Dzień chłopaka w klasie 1b

Dziewczynki z klasy I b również uczciły święto swoich kolegów, wręczając im słodkie prezenty. Chociaż promujemy zdrowe odżywianie, to w tym dniu pozwoliliśmy sobie na złamanie zasad. Było to święto chłopców, ale dziewczynki też zjadały słodycze, którymi częstowali je koledzy. Łasuchów nie brakowało, ale umiar też jest wskazany. Wraz ze słodyczami były życzenia i wesoła zabawa.

Czytaj dalej

Dzień Chłopaka w klasie 1d SP 8

Dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia z okazji ich święta oraz wręczyły po słodkim upominku. Dla dziewczynek także znalazło się słodkie „małe co nieco”. Przy wspólnym delektowaniu się „słodkościami” uczniowie w radosnym nastroju dzieli się doświadczeniami ze świętowania różnych okazji. Chłopcy niespodzianką byli  mile zaskoczenia i bardzo zadowoleni.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej nr 8 w Mielcu

W dniu 28 września 2018 roku po raz drugi uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się 4571 szkół z całego świata, w tym również Nasza Szkoła! Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Czytaj dalej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach drugich

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka, dlatego 28 września uczniowie klas drugich naszej szkoły obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.Wszyscy aktywnie włączyli się w tę akcję przynosząc swoje ulubione książki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały przygód bohaterów bajki pt,,Wesołe przygody Gangu Słodziaków” którą czytała im Pani bibliotekarka Wiesława Cyran.Następnie samodzielnie czytały swoje bajki i zachęcały kolegów i koleżanki do ich przeczytania.

Czytaj dalej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach pierwszych

Uczniowie Klas pierwszych S P nr 8 Dzień Głośnego Czytania celebrowali z udziałem zaproszonego gościa – szkolnej higienistki. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Zajęczyca” z książki „Co się stanie na leśnej polanie,czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Po wysłuchaniu opowiadania rozszyfrowywali przygotowane zagadki i rozmawiali ze szkolną higienistką na temat opieki oraz udzielania pomocy.

Czytaj dalej

Akcja Sprzątanie Świata

Uczniowie klasy I D Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią wzięli udział w Jubileuszowej 25. Akcji Sprzątania Świata. W tym roku akcja ta odbywa się pod hasłem „Akcja – Segregacja 2 x więcej, 2 x czyściej”. W ramach akcji na zajęciach rozmawiano na temat związku segregacji odpadów oraz recyklingu z poszanowaniem środowiska . Uczniowie zaopatrzeni w worki na śmieci oraz rękawiczki wyruszyli do sprzątania, zbierając śmieci od razu je segregowano.

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy Id SP8 Helenka Trzpis  w miejskim konkursie plastycznym „Autobus przyszłości” zajęła II miejsce. Konkurs ten odbył się w związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem konkursu była popularyzacja i upowszechnianie wiedzy z zakresu funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz zachęcanie do podróżowania autobusem, a także przedstawienia wizji komunikacji oczami młodego mieszkańca naszego miasta.
Serdecznie gratulujemy Helence oraz jej rodzicom.