Wycieczka integracyjna klas pierwszych SP8

Pod koniec września klasy I SP8 wzięły udział w wycieczce integracyjnej wraz ze swoimi wychowawczyniami i Panią pedagog. Dzieci miały możliwość zobaczyć wioskę Słowian w której nie ma prądu ani ciepłej wody, ale pomimo to nasi uczniowie sobie super poradzili w takich warunkach. W ramach wycieczki były zorganizowane warsztaty garncarskie, podczas których dzieci samodzielnie wykonały naczynia z gliny. Dzieci, również brały udział w zawodach zorganizowanych przez przewodników.

Czytaj dalej

Kodowanie na dywanie w klasie IIIa

Kodowanie to nauka poprzez zabawę i doświadczenie. Uczniowie klasy IIIa za pomocą odpowiednich znaków kodowali drogę jaką ma przebyć Miś do kubka miodu, napotykając na swojej drodze skarby jesieni i mieszkańców lasu. Dzieci chętnie wymyślały różne sytuacje które można zakodować lub rozkodować. Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki, informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę. Podczas zajęć z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania.

Czytaj dalej

Warsztaty pszczelarskie klasy IIIa i IIIb

8 października 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klasy IIIa i IIIb. Za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarz przybliżył dzieciom świat tych owadów. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wybiera się miód z ula. Gwoździem zajęć  był szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Obejrzały również strój pszczelarza i poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Na koniec wszyscy degustowali miód i pyłek kwiatowy. Zajęcia były bardzo ciekawe. Nie tylko przybliżyły najmłodszym świat pszczół i pokazały, jak ogromną rolę pełnią w środowisku naturalnym, ale uczyły wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów.

Czytaj dalej

XXV Biegi Uliczne o Puchar Prezydenta miasta Mielca za nami

W piątek 27 września na stadionie LKS Stal Mielec  reprezentacja SP nr 8 w Mielcu również stanęła do rywalizacji w tych zawodach. Uczniowie klas: V a, VI a i VI b oraz VII a godnie reprezentowali szkołę w biegach:

Wiktoria Śliż ( V a ) zajęła IV miejsce w kategorii 10/9 lat

Paweł Król ( VII a ) miejsce VI w kategorii 14/13 lat

Nie osiągnęliśmy spektakularnego sukcesu, ale zgodnie z ideą twórcy nowożytnych igrzysk olimpijskich, barona Pierra de Coubertaina…….iż UCZESTNICTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE potwierdziliśmy znaczenie aktywności fizycznej, sportu, współpracy w zespole dla naszego zdrowia i rozwoju relacji koleżeńskich 😊😊😊

                                                       Ze sportowym pozdrowieniem !

Wycieczka klas trzecich do Straży Pożarnej.

Dnia 24 września 2019r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły, w ramach planowania przyszłości zawodowej, wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Dzieci zwiedziły budynek straży. Dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych itp. Poznały sprzęt oraz wyposażenie wozów strażackich. Wielką atrakcją była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków czy wejście do wozów strażackich. Strażacy zademonstrowali również działanie samochodu z wysięgnikiem do zadań na wysokościach. Dziękujemy P. Magdalenie Jeżowskiej za pomoc w organizacji tak ciekawej wycieczki.

Czytaj dalej

Wycieczka edukacyjno – integracyjna klasy IId

Uczniowie klasy IId 26 września spędzili cudowny dzień na Ranczo Alpaka w Woli Baranowskiej. Najbardziej ekscytującym doznaniem był bezpośredni kontakt ze zwierzętami zamieszkującymi ranczo. Dzieci miały także okazję uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych oraz w  zabawach z animatorem i na dmuchanym placu zabaw. Dzień ten na długo zapadnie w pamięci uczniów.

Czytaj dalej

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

Uczniowie klasy II D SP 8 dyskutowali na temat działań, dzięki którym  nie będą tworzyć niepotrzebnych odpadów i stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będą zaśmiecać ani  niszczyć środowiska. Aktywnie włączyli się w tegoroczną akcję poprzez sprzątanie obejścia szkoły, równocześnie segregowali znalezione śmieci.

Czytaj dalej

Z wizytą w Fabryce Czekolady

Dnia 18.09.2019r. klasy 2a i 2c odwiedziły Fabrykę Czekolady „Coco De Mer” w Rzeszowie. Uczniowie poznali miejsce wytwarzania ulubionego na całym świecie słodkiego przysmaku. Wzięli udział w warsztatach, podczas których odlewali własną tabliczkę czekolady oraz samodzielnie ją dekorowali. Sporo emocji dostarczyło wszystkim pisanie przy pomocy rękawa cukierniczego wypełnionego czekoladą. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii powstania czekolady i etapów jej produkcji.

Czytaj dalej

Święto Kropki w klasie IId

„Dzień Kropki” to święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Z okazji tego dnia uczniowie założyli ubrania w kropki, a każde dziecko mając do dyspozycji wielką  żółtą kropkę miało możliwość wykazania się pomysłowością i wykonania pracy plastycznej. Część uczniów ułożyła rymowanki poświęcone „kropce”, które zaprezentowały na forum klasy. Autorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Czytaj dalej