Wczoraj na stadionie MOSIR w Mielcu odbyły się indywidualnie mistrzostwa w LA w ramach Igrzysk Dzieci.
Liczna reprezentacja naszej szkoły ambitnie i z wielkim zaangażowaniem przystąpiła do rywalizacji.
Zdobyliśmy trzy medale, a postawa wszystkich uczniów zasługuje na duże brawa!
Medaliści:
Michał Ryś (6d) – srebrny medal, rzut piłką palantową,
Alvaro Mazgaj (6a)- srebrny medal, 60 m,
Gabryś Szatkowski (6a) – brązowy medal, 1000 m.
GRATULACJE !!
Fotogaleria>>>CLICK<<<
Zdjęcie przedstawia uczniów SP8, którzy reprezentowali szkołę na zawodach sportowych. Uczniowie stoją na schodach, przed wejściem do szkoły, patrzą przed siebie i uśmiechają się.
W sumie istnieje cała gama zawodów, których wykonywanie jest nie lada wyzwaniem.
Niezależnie jednak od wykonywanej profesji, najtrudniej i tak jest… być sobą! Na pytanie, co to oznacza, odpowiadali niedawno uczniowie klasy IVc w czasie lekcji języka polskiego. Loga, które zaprojektowali, pozwoliły im wyrazić siebie – dały szansę „opowiedzieć” o swoich pasjach, sposobach spędzania wolnego czasu.
Ciekawi jesteśmy, czy rozpoznacie, kto z naszych czwartaków „kryje się” pod przedstawionymi ilustracjami.
P.S. W kwestiach technicznych: prosimy nie zadawać pytań, dlaczego literka „Ą” różni się od pozostałych. Ona po prostu postanowiła… być sobą.
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy IIa biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Kreatywna Matematyka”.
W ramach realizacji projektu będziemy podejmować szereg działań rozbudzających kreatywność, rozwijających kluczowe kompetencje matematyczne i odkrywających matematykę z zupełnie innej strony.
Z przyjemnością zawiadamiamy, że patronat nad projektem objęli m.in:
– Pedagogika Specjalna – Portal dla Nauczycieli
– Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą
– BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – wychowanie i edukacja
Opiekun projektu: Małgorzata M. Herchel
Na zdjęciu widać plakat promujący ogólnopolski projekt edukacyjny – kreatywna matematyka. podani są także autorka projektu i patroni.
Międzynarodowy Dzień Kropki przypada na 15 września. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń i umacniania wiary we własne siły. Swoje talenty artystyczne i kreatywne pomysły wykorzystywali dzisiaj uczniowie klas: II a, IV a, V c, VI c i VII b na lekcjach matematyki, tworząc klasowe parkietaże, pod czujnym okiem nauczycielki Małgorzaty M. Herchel.
W piątek, 8 września, w dzień poprzedzający 12. finał Narodowego Czytania, uczniowie klasy 7a wzięli udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z fragmentami tegorocznej lektury, czyli powieścią „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej, zwracając szczególną uwagę na zawartą w utworze ważną refleksję patriotyczną. Mogli również odkryć niesamowite piękno nadniemeńskiej przyrody. A gdzie o przyrodzie rozmawia się najprzyjemniej? Oczywiście na lekcji w terenie!
Co zrobić, kiedy spotkamy kogoś obcego? – na te i inne pytania odpowiadały policjantki, które przeprowadziły wśród uczniów klas I – III ciekawą lekcję bezpiecznego poruszania się ulicami miasta. Bardzo dziękujemy za wszystkie cenne rady!
Wystartowaliśmy od poznania wiadomości kulturoznawczych. Na poszczególnych stacjach pracowaliśmy z mapą w grupie nad poszczególnymi zadaniami. Dobrze jest wstać z ławki na lekcji i współpracować! W akcji – wprost z aktywnej lekcji języka niemieckiego – klasa 7c.