Wigilia w klasie 2a

Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to czas niezwykły. Najbardziej wyjątkowym dniem jest oczywiście Wigilia. 21 grudnia uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą zasiedli do wigilijnego stołu. Wspólnie spędzony czas, modlitwa, łamanie się opłatkiem, świąteczne życzenia, śpiewanie kolęd oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców wprowadził świąteczny nastrój. Wszyscy poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej

Wigilia w klasie 1b

„Podzielić się opłatkiem, powiedz mi, co to znaczy? To dobrze życzyć innym i wszystko im przebaczyć”.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia rodzice uczniów kl.I b zorganizowali wieczerzę wigilijną. Na stołach przykrytych białymi obrusami, pojawiły się opłatki, którymi połamaliśmy się składając sobie serdeczne życzenia. Później była smakowita „kolacja”, po której śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Szczególnie smakowały nam pierniczki, które samodzielnie dekorowaliśmy.

Czytaj dalej

Wielopokoleniowe Jasełka

21 grudnia 2018 r. wolontariusze i uczniowie ZSO nr 1 zaprezentowali w szkole WIELOPOKOLENIOWE JASEŁKA W latach poprzednich wystawiano Jasełka Rodzinne, Misyjne, Narodowe, Tradycyjne, Współczesne, z Małym Księciem, Biblijne. W tym roku młodzi artyści prezentując sceny z życia Świętej Rodziny przypomnieli piękne teksty polskich twórców: św. Jana Pawła II, C.K. Norwida, A. Mickiewicza, J. Słowackiego, ks. J. Twardowskiego, J. Kasprowicza, K. Makuszyńskiego, Cz. Miłosza, R. Brandstaettera.

Czytaj dalej

Świąteczne zajęcia w klasie 2c

Choinka stała się symbolem świąt Bożego Narodzenia w wielu krajach. Do Polski trafiła ponad sto lat temu. Dawniej choinkę ubierano w rajskie jabłuszka i suszone owoce, wieszano domowe ciastka w różnych kształtach. Każde ciastko miało dziurkę, aby potem można było przewlec przez nie tasiemkę. Zgodnie z tradycją klasa 2c ozdobiła różnego kształtu pierniczki: choineczki, aniołki, laleczki,prezentowe skarpety. Będą one ozdobą na choince i na świątecznym stole.

Czytaj dalej

Pomagamy jak umiemy

 Nasza szkoła od lat wspiera potrzebujących, dlatego uczniowie klasy I d SP 8 wraz z rodzicami także  włączyli się w piękną akcję „Paczka mikołajkowa dla dzieci z hospicjum” dla Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie oraz organizowaną przez Samorządy Uczniowskie ZSO nr 1 w Mielcu i  Szkolny Wolontariat zbiórkę maskotek – przytulanek na rzecz małych pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Mielcu.

Kolejny sukces taneczny uczniów z klasy I d SP 8

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy I d SP 8 Helenka Trzpis i Karol Żarów w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Tańca Towarzyskiego GASIEK 2018 pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Burmistrza Miasta Łańcuta zajęli I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

„Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy.
Oswaja nas z widokiem pięknych form
i roztacza przed nami świat czarujących dźwięków.
Łączy harmonijne piękno duchowe i piękno cielesne.
W ten sposób rozwija i kształci smak”
  Lukian Samosat