Zakończyły się Konkursy przedmiotowe organizowane…

 …przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, zatem pora podsumować uczestnictwo w nich naszych uczniów. Dwójka uśmiechniętych młodych ludzi, którzy obecni są na zdjęciu, to nasi finaliści Konkursu z języka hiszpańskiego: Iga Gowarzewska i Wojtek Kozłowski – oboje z klasy 8a. Pośrodku nich – współautorka sukcesu, Pani… to znaczy Senora Agnieszka Gardulska.
Gratujemy tak ogromnego sukcesu zarówno naszym uczniom, jak Pani Agnieszce! 👏💪

Ortografia w plenerze

Uczniowie klas piątych i szóstych mogli przekonać się o tym, że ortografia w plenerze zdecydowanie lepiej trafia do głowy. Jeśli dodamy do tego trochę aktywności fizycznej i mnóstwo naturalnej witaminy D, powstanie wspaniała mieszanka przyjemnego z pożytecznym.
„Biegane” dyktando okazało się nie lada wyzwaniem dla uczniów, ponieważ wymagało koncentracji i skupienia, by po drodze nie zapomnieć tekstu.
Zajęcia prowadziła p. Joanna Górnisiewicz.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Stało się dokładnie tak, jak myśleliśmy!

Potrzebny był rower… 🚴‍♂️ I to elektryczny… I nawet to się nie powiodło…
Wszystko po to, by dogonić Martynę Machałę z 6 b w finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w biegach przełajowych.
Zresztą we wspomnianej rywalizacji nikomu się to nie udało – nikt z ok. 80 startujących nie dogonił naszej szybkonogiej Martyny!
A teraz krótko: Martyna Machała Mistrzynią Wojewódzką w biegach przełajowych!
Gratulujemy! 👏
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Antek Herchel z IVa znowu najlepszy!

W sobotnie przedpołudnie w siedzibie OSP w Mielcu rozegrano powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nim udział 43 uczniów wyłonionych w rywalizacji gminnej, w tym 18 w kategorii klas I – IV.
Po rozwiązaniu testu, w którym należało wykazać się niemałą wiedzą z zakresu pożarnictwa i pierwszej pomocy, 5 najlepszych zaproszono do części ustnej.
Najlepiej spisał się w niej właśnie Antek, zapewniając sobie zwycięstwo na szczeblu powiatowym.
Co więcej, Antoni będzie jedynym reprezentantem naszego miasta i całego powiatu w rywalizacji wojewódzkiej, a ta odbędzie się 19 maja w Przemyślu.
Gratulujemy Antkowi ogromnej wiedzy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!
Organizatorom dziękujemy za stworzenie wspaniałej atmosfery oraz pyszny poczęstunek rekompensujący konkursowy stres.
Opiekunem ucznia jest p. Edyta Hajdukiewicz.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

2 kwietnia to Dzień Świadomości Autyzmu.

Z tej okazji panie: Jolanta Wit – Dutkiewicz, Katarzyna Pruś oraz Joanna Krupa zorganizowały konkurs plastyczny pod hasłem „Autyzm – wspieram i akceptuję”.
Jeszcze przed Świętami został on rozstrzygnięty, a wczoraj odbyło się wręczenie nagród, o które zadbały organizatorki plastycznej „rywalizacji”.
Oto jego laureaci oraz osoby wyróżnione:
I miejsce – Milena Kozioł kl. Vb
II miejsce – Gabriela Kulińska kl. IVb
III miejsce – Dominika Pszeniczna kl. IVa
Wyróżnienia:
Aleksandra Helowicz kl. IIIa
Nikola Leśniak kl. IVb
Antoni Kmieciński kl. Vc.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy niezwykłej wrażliwości i kreatywności!
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Uczniowie klas piątych w ramach podsumowania tematyki związanej z mitami i mitologią przygotowali plakaty dotyczące wybranego boga greckiego lub wcielili się w wybraną postać pochodzącą z mitologii. Opiekunką projektu była p. Joanna Górnisiewicz.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Pierwsze miejsce Kajetana Ćwika z klasy II a w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”! Konkurs co roku cieszy się ogromną popularnością – w tym roku wpłynęło na niego ponad 500 prac. Tym bardziej jesteśmy dumni z tego sukcesu. Brawo, Kajetan!
Fotogaleria >>>CLICK<<<