KONKURS „UŻYJ JESZCZE RAZ NA ŚWIĄTECZNY CZAS” ROZSTRZYGNIĘTY!

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu na najpiękniejszy świąteczny wystrój  sali lekcyjnej.  Zadaniem zespołów klasowych było udekorowanie  przydzielonych sal, przy pomocy ozdób wykonanych ze zużytych opakowań po produktach spożywczych. Ocenie podlegały: kreatywność, zgodność z przesłaniem konkursu: „zero waste” oraz zaangażowanie całej klasy.

Czytaj dalej

Już wkrótce 6 grudnia czyli wyczekiwane MIKOŁAJKI

Już wkrótce 6 grudnia czyli wyczekiwane MIKOŁAJKI! Tego dnia prócz standardowych czapek mile widziane są świąteczne sweterki! Mamy nadzieję, że klasy i korytarze pełne będą elfów, rogów, skarpet, czapek Mikołaja i śnieżynek. Aby przebrani mogli się w pełni skupić na rozsiewaniu świątecznej radości, za zgodą Dyrekcji, będą zwolnieni z pytania i niezapowiedzianych kartkówek. Tego dnia odbędzie się również kiermasz świątecznych słodkości.  Dochód z ich sprzedaży przeznaczymy dla podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mielcu.
Życzymy wyjątkowych Mikołajek!

ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

Jak co roku nasza szkoła zaangażowała się w akcję „SZLACHETNEJ PACZKI”❤️ obejmując pomocą wybraną rodzinę. Do 5 grudnia br. zbieramy chemię gospodarczą (szampon, mydło, pasta do zębów, płyn do naczyń, balsam do ciała, chusteczki nawilżane,  proszek do prania, środki czyszczące, itp.) oraz żywność trwałą (konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach, kawa i herbata, itp.)
Dary prosimy przynosić do pedagoga V LO p. 18 .
Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy❤️
Grafika przedstawia logo Szlachetnej Paczki z podpisem "i ty zrób Szlachetną Paczkę".
Grafika przedstawia logo Szlachetnej Paczki z podpisem „I Ty zrób Szlachetną Paczkę”.

Wycieczka do Pacanowa klasy 1b SP8

Uczniowie klasy 1b w  Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbyli wspólną podróż przez baśniowe krainy, a pośrednikami między światem bajki a rzeczywistym byli Dzwoneczek, Kapturek i Śnieżka. Podróżując  w świecie wyobraźni, uczniowie poznawali podobieństwa i różnice między baśniowymi światami różnych europejskich narodów. Kraina Baśni w Pacanowie to prawdziwie magiczne miejsce.

zdjęcia z wyprawy klasy 1b można obejrzeć >>>tutaj<<<