Niełatwo być lekarzem czy prawnikiem…

W sumie istnieje cała gama zawodów, których wykonywanie jest nie lada wyzwaniem.
Niezależnie jednak od wykonywanej profesji, najtrudniej i tak jest… być sobą! Na pytanie, co to oznacza, odpowiadali niedawno uczniowie klasy IVc w czasie lekcji języka polskiego. Loga, które zaprojektowali, pozwoliły im wyrazić siebie – dały szansę „opowiedzieć” o swoich pasjach, sposobach spędzania wolnego czasu.
Ciekawi jesteśmy, czy rozpoznacie, kto z naszych czwartaków „kryje się” pod przedstawionymi ilustracjami.
P.S. W kwestiach technicznych: prosimy nie zadawać pytań, dlaczego literka „Ą” różni się od pozostałych. Ona po prostu postanowiła… być sobą.
Fotogaleria >>>CLICK<<<
Zdjęcie przedstawia loga zaprojektowane przez uczniów klasy IVc. Ponad pracami uczniów widnieje hasło: "jestem sobą".
Zdjęcie przedstawia loga zaprojektowane przez uczniów klasy IVc. Ponad pracami uczniów widnieje hasło: „jestem sobą”.

Narodowe Czytanie w klasie 7a

W piątek, 8 września, w dzień poprzedzający 12. finał Narodowego Czytania, uczniowie klasy 7a wzięli udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z fragmentami tegorocznej lektury, czyli powieścią „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej, zwracając szczególną uwagę na zawartą w utworze ważną refleksję patriotyczną. Mogli również odkryć niesamowite piękno nadniemeńskiej przyrody. A gdzie o przyrodzie rozmawia się najprzyjemniej? Oczywiście na lekcji w terenie!
Zajęcia prowadziła p. Joanna Górnisiewicz.
Fotogaleria>>>CLICK<<<

Dzień Pustej Klasy sprzyja wycieczkom i lekcjom w terenie…

Zwłaszcza jeśli są to lekcje o samej naturze! Doświadczyła tego dziś klasa 2b, która wraz z wychowawczynią, p. Ewą Jaracz – Misiak, przedpołudnie spędziła w Pasiece „Maciejka” w Książnicach. Dziękujemy za miło spędzony czas! Fotogaleria >>>CLICK<<<

Angielski w terenie – to jest to! Klasa IVb z p. Małgorzatą Górską pozdrawia! Fotogaleria >>>CLICK<<<

Piątkowe przedpołudnie w klasie 1a, czyli jak zamienić Dzień Pustej Klasy w Dzień Pełnej Lodziarni. Fotogaleria >>>CLICK<<<

6 czerwca klasa Vb udała się do Domu Kultury SCK na spektakl teatralny „Anka, nie Andziula”. Podczas tego wyjścia uczniowie mieli okazję wzbogacać swoje kompetencje kulturalne w zakresie odbioru sztuki i zachowania się w teatrze, a dodatkowo również poszerzać wiedzę o omawianej aktualnie lekturze i jej bohaterce, tj. Ani z Zielonego Wzgórza. Ten żywy przekaz w wykonaniu aktorów wywarł pozytywne wrażenie na uczniach i na pewno zapadnie na długo, a może nawet na zawsze w pamięci.
Doskonałą dodatkową opieką podczas wyjścia otoczyła uczniów polonistka, pani Agnieszka Straż.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur, na które czekaliśmy!

W Konkursie wzięło udział 63 uczniów naszej szkoły. Najwyższy, bardzo dobry wynik uzyskał Kacper Kula z klasy 5d, kolejne trzy wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy 4a: Weronika Żak, Maja Dereń, Krzysztof Jachym.
Laureaci z rąk p. Dyrektor odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy naszym uczniom ogromnej wiedzy matematycznej, a p. Edycie Hajdukiewicz życzymy wielu tak zdolnych uczniów!
Fotogaleria>>>CLICK<<<