PŁASKIE i PRZESTRZENNE – Mali Inżynierowie w świecie kropek

Dyktanda są nie tylko na lekcjach języka polskiego. O tym przekonali się Mali Inżynierowie z klas piątych Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu. W dniu 3 grudnia 2019 roku uczennice klas piątych szkoły podstawowej w ramach  Projektu Edukacyjnego „Mały Inżynier” uczestniczyły w zajęciach z matematyki „PŁASKIE I PRZESTRZENNE – Mali Inżynierowie w świecie kropek”.

Czytaj dalej

Pomagaj z klasą Ia!

Włączając się do akcji „Anioł mieszka po sąsiedzku, Wylosuj Anioła” uczniowie z klasy Ia wykonali dzisiaj kartki świąteczne dla chorych dzieci leczących się w GCZD w Katowicach.

Wszystkich (Nauczycieli, Rodziców, Dzieci) chętnych do wsparcia tej akcji zachęcamy do składania swoich prac u p. Dagmary Pszenicznej, sala nr 12 do dnia 27.11.2019r

Kartki powinny być z życzeniami (świąteczne lub życzenia zdrowia:), nie powinny być imienne.

Czytaj dalej

Eliminacje do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wierszykomania”

Dnia 30.10 ( środa) w klasie Ia i Ib odbyły się Eliminacje do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wierszykomania”. Jury w składzie: przewodnicząca p. dyr Małgorzata Herchel oraz członkowie komisji p. Dagmara Pszeniczna, p. Alicja Piechota, oceniało występy uczniów pod względem doboru repertuaru, zwracało również uwagę na staranną i prawidłową wymowę, dykcję oraz interpretację utworu, artykulację głosek, a także właściwe tempo recytacji. Wszystkim recytatorom dziękujemy za udział w eliminacjach, a zakwalifikowanym do kolejnego etapu, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

Hafciarstwo czyli wytwarzanie haftów ręcznie i maszynowo lub komputerowo oraz jako sztuka użytkowa. Taką właśnie wiedzę zgłębiali uczniowie z klasy II d, ale nie tylko, bo korzystając z tamborka, igły  i muliny wcielali się w rolę hafciarki i hafciarza – uf, wcale to nie takie łatwe! Zapału jednak nie brakowało.

Spotkanie z podróżnikiem

„Podróże to jest coś co człowieka inspiruje, dzięki czemu człowiek poznaje nie tylko świat, ale i samego siebie”.
Po raz kolejny mieliśmy przyjemność odbyć lekcję geografii inną niż zwykle…
Na zaproszenie nauczyciela geografii Anny Piękoś, gościliśmy pana Krzysztofa Piechotę – podróżnika, filmowca, przedsiębiorcę, byłego marynarza. Pan Krzysztof w ciągu ostatnich kilku lat odwiedził 45 państw świata. Opowiedział nam, jak to zrobił i co wtedy robił…

Czytaj dalej

Warsztaty pszczelarskie klasy IIIa i IIIb

8 października 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klasy IIIa i IIIb. Za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarz przybliżył dzieciom świat tych owadów. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wybiera się miód z ula. Gwoździem zajęć  był szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Obejrzały również strój pszczelarza i poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Na koniec wszyscy degustowali miód i pyłek kwiatowy. Zajęcia były bardzo ciekawe. Nie tylko przybliżyły najmłodszym świat pszczół i pokazały, jak ogromną rolę pełnią w środowisku naturalnym, ale uczyły wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów.

Czytaj dalej

Wycieczka edukacyjno – integracyjna klasy IId

Uczniowie klasy IId 26 września spędzili cudowny dzień na Ranczo Alpaka w Woli Baranowskiej. Najbardziej ekscytującym doznaniem był bezpośredni kontakt ze zwierzętami zamieszkującymi ranczo. Dzieci miały także okazję uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych oraz w  zabawach z animatorem i na dmuchanym placu zabaw. Dzień ten na długo zapadnie w pamięci uczniów.

Czytaj dalej