Mrowisko w klasie 2a

We wrześniu dzieci z klasy 2a uczyły się o niezwykłych sprzątaczach, którzy działają w przyrodzie i oczyszczają naszą Ziemię. Miedzy innymi są to żuki, mrówki, dżdżownice, które zjadają odchody, martwe rośliny i zwierzęta, przetwarzają je i wzbogacają glebę. Lekcja ta stała się inspiracją do wykonania mrowiska.

Wycieczka integracyjna klas pierwszych SP8

Pod koniec września klasy I SP8 wzięły udział w wycieczce integracyjnej wraz ze swoimi wychowawczyniami i Panią pedagog. Dzieci miały możliwość zobaczyć wioskę Słowian w której nie ma prądu ani ciepłej wody, ale pomimo to nasi uczniowie sobie super poradzili w takich warunkach. W ramach wycieczki były zorganizowane warsztaty garncarskie, podczas których dzieci samodzielnie wykonały naczynia z gliny. Dzieci, również brały udział w zawodach zorganizowanych przez przewodników.

Czytaj dalej

Kodowanie na dywanie w klasie IIIa

Kodowanie to nauka poprzez zabawę i doświadczenie. Uczniowie klasy IIIa za pomocą odpowiednich znaków kodowali drogę jaką ma przebyć Miś do kubka miodu, napotykając na swojej drodze skarby jesieni i mieszkańców lasu. Dzieci chętnie wymyślały różne sytuacje które można zakodować lub rozkodować. Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki, informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę. Podczas zajęć z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania.

Czytaj dalej

Warsztaty pszczelarskie klasy IIIa i IIIb

8 października 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klasy IIIa i IIIb. Za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarz przybliżył dzieciom świat tych owadów. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wybiera się miód z ula. Gwoździem zajęć  był szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Obejrzały również strój pszczelarza i poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Na koniec wszyscy degustowali miód i pyłek kwiatowy. Zajęcia były bardzo ciekawe. Nie tylko przybliżyły najmłodszym świat pszczół i pokazały, jak ogromną rolę pełnią w środowisku naturalnym, ale uczyły wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów.

Czytaj dalej

Spotkanie z pszczelarzami w klasie IIIc

W dniu 8 października 2019r. klasę IIIc odwiedzili pszczelarze ze Stowarzyszenia API Cultura w Mielcu. Bardzo ciekawie opowiadali o roli pszczół w przyrodzie, oraz o pracy w pasiece. Rola pszczoły jest dla ludzi nieoceniona. Dzięki nim wiele gatunków roślin może się rozwijać. Pszczoły produkują także miód, który ma wiele korzystnych dla człowieka właściwości.

Czytaj dalej

Humaniści w Krakowie

Cóż, czasem rano leje jak z cebra! Co wówczas najlepiej zrobić? Zabrać się na wycieczkę z humanistami tam, gdzie świeci słońce, czyli do Krakowa. Uczniowie klasy 2C i 1Cn w miniony czwartek pod opieką pań Joanny Pęcak i Doroty Świst rozpoczęli pełen wrażeń dzień od wizyty na Wzgórzu Wawelskim. Zwiedzili urokliwy Kazimierz, gdzie  nie tylko obejrzeli zabytki kultury żydowskiej, ale mieli okazje posłuchać klezmerskiej muzyki i posmakować potraw inspirowanych kuchnia żydowską. I oczywiście obowiązkowo wizyta w Teatrze Bagatela na rewelacyjnej komedii „Czego  nie widać”. Pozostaje jedynie zadać pytanie: kiedy znów jedziemy?

Czytaj dalej

Lekcja ciszy w klasie IIIc

Zajęcia z elementami pedagogiki M. Montessori w klasie IIIc pt. ,,Znaki drogowe”. Znaki drogowe uświadamiają dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Z ich pomocą można przeprowadzać ćwiczenia z praktycznego życia, związanego z samoobsługą, troską o środowisko, zwyczajami i normami społecznymi. Dzieci samodzielnie wykonały z dostępnych materiałów znaki drogowe, następnie je rozpoznawały i zrobiły z nich wystawę.

Czytaj dalej