PŁASKIE i PRZESTRZENNE – Mali Inżynierowie w świecie kropek

Dyktanda są nie tylko na lekcjach języka polskiego. O tym przekonali się Mali Inżynierowie z klas piątych Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu. W dniu 3 grudnia 2019 roku uczennice klas piątych szkoły podstawowej w ramach  Projektu Edukacyjnego „Mały Inżynier” uczestniczyły w zajęciach z matematyki „PŁASKIE I PRZESTRZENNE – Mali Inżynierowie w świecie kropek”.

Czytaj dalej

Sukces sportowy uczennic SP8

W dniu 02.12.2019 r. reprezentacja Naszej Szkoły brała udział w finale miejskim Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt.
Nasza drużyna w składzie: Dominika Banaś, Donata Smolicka, Marcelina Soja, Julia Kołodziej, Kaja Dudek, Gabriela Stadnik, Emilia Kępa, Iga Galas, nie miała sobie równych i wygrała wszystkie swoje mecze. Tym samym zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 8 będą reprezentowały miasto Mielec w finale powiatowym.
Opiekunem naszych dziewczyn był mgr Łukasz Rybak
Wyniki:
SP 8 Mielec – SP 3 Mielec 2:0
SP 13 Mielec – SP 8 Mielec 2:6
SP 2 Mielec – SP 8 Mielec 4:6

Andrzejki w klasie IIIa

29 listopada w kl.3a zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 25  listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W klasach trzecich zagościł więc Miś w różnych odsłonach. Cały dzień z misiem i dla misia. Dzień ten pobudził nas do twórczych działań, których przedmiotem oczywiście są MISIE: Yogi, Paddington, Uszatek i inne uszate niedźwiadki. Brystol,  kredki, flamastry, klej, nożyczki i możemy wyczarowywać ulubieńców większości dzieci. Klasy trzecie przesyłają misiowe pozdrowienia.

Czytaj dalej

Andrzejki w klasie IIa

W piątek 29.11.2019 dzieci z klasy IIa przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci poznawały „ swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się  z tradycją andrzejkową, był czasem radości i wspólnej integracji z grupą…

Czytaj dalej

Konkurs rysunkowy

27 listopada br. w bibliotece ZSO nr 1 w Mielcu miało miejsce wręczenie nagród i dyplomów w szkolnym konkursie rysunkowym pt: „Czytam i ilustruję”. Konkurs realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przeznaczony był dla chętnych uczniów z klas nauczania wczesnoszkolnego, a nagrody  zwycięzcom wręczyła Pani Wicedyrektor Małgorzata Herchel.

Czytaj dalej