Wspaniały finał kiermaszu ciast!

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie! Bardzo dziękujemy za udział w kiermaszu ciast, za pyszne słodkości, niezwykły talent kulinarny a nade wszystko wspaniałą atmosferę, życzliwość, uśmiech i wielkie serce. Dziękujemy wszystkim Babciom, które także dzielnie wsparły wnuków i z radością włączyły się czynnie w akcję. Dziękujemy Pani Bożenie Borowskiej za wsparcie naszej akcji, dostarczenie ciast prosto z „Cukierni u Borowskiej” na obecny kiermasz i trzy poprzednie kiermasze w ubiegłym roku szkolnym. Dochód ze sprzedaży ciast przeznaczamy dla chorych dzieci, o czym będziemy informować na bieżąco. Już 29 XI przekazaliśmy część uzyskanych funduszy Mamie chorego sześcioletniego Kubusia. Za tę niezwykłą pomoc, która integruje środowisko rodzinne i szkolne serdecznie dziękujemy. Kiermasz poprowadzili wolontariusze z kl. V b, VI a i VII b pod kierunkiem pani Jolanty Witek i we współpracy z panią Magdaleną Graniczką. Wszystkim za wszystko dziękujemy i zapraszamy do naszej fotogalerii.
Tekst i zdjęcia: J. Witek
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Wyróżnienie dla Szkolnego Wolontariatu „Ósemka”

29 listopada w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyła się II Gala Wolontariatu, zorganizowana przez posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa i fundację Prometeo. Z radością informujemy, że nas szkolny Wolontariat ”Ósemka” otrzymał wyróżnienie w kategorii: „Organizacja Charytatywna Powiatu Mieleckiego”. Nagrodę odebrała z rąk organizatorów pani Jolanta Witek (założycielka i opiekunka Wolontariatu) oraz delegacja wolontariuszy: Nikola Leśniak, Zuzia Tomza z kl. V b, Wiktoria Barszcz, Marysia Jasińska, Zuzia Hyjek z kl.VI a i Mikołaj Lesiński z kl. VII b. Razem z nami obecni byli na sali przedstawiciele Rodziców. Pani Jolanta Witek otrzymała także wyróżnienie w kategorii indywidualnej „Wolontariusz Powiatu Mieleckiego”. Gratulujemy wszystkim wolontariuszom i równocześnie dziękujemy całej społeczności szkolnej za piękną służbę drugiemu człowiekowi i pomoc potrzebującym.
Fotogaleria >>>CLICK<<<
Zdjęcie przedstawia grupę wolontariuszów SP8. Do zdjęcia z uczniami pozuje także p. Jolanta Witek. Uczennice trzymają pamiątkowe dyplomy i statuetki.
Zdjęcie przedstawia grupę wolontariuszów SP8. Do zdjęcia z uczniami pozuje także p. Jolanta Witek. Uczennice trzymają pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Andrzejki w „Ósemce”

Świetliczaki pieczołowicie wykonywały maski, a w przerwach… partyjka warcabów dla relaksu. Fotogaleria >>>CLICK<<<


Klasa 2b z pewnością o Andrzejkach już wie wszystko! Zarówno podczas zajęć z wychowawczynią, jak i tych w świetlicy, dzieci świetnie się bawiły. Poznały różne tradycje i wróżby. Fotogaleria >>>CLICK<<<


Andrzejki u trzecioklasistów przybrały wersję „na bogato”. W klasie 3a były one naprawdę niesamowite. Fotogaleria >>>CLICK<<<

Podsumowaniem andrzejkowych zabaw naszych najmłodszych uczniów będzie relacja z klas I i II, a wśród nich z klasy 1c i 2a. Widzieliśmy wiele: „wychodzące” z sali buty, przyszłe zawody naszych uczniów, tajemnicze kształty odlane z wosku… Niezależnie od rodzaju wróżb i zabaw, był tym dniu jeden wspólny element: morze radości! Fotogaleria >>>CLICK<<<

Konkurs z Geografii organizowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie szczęśliwy dla uczniów SP8!

Do etapu rejonowego Konkursu z tego przedmiotu awansowało aż (słownie: czworo!) naszych uczniów. Są to: Daria Żurawska, Xawery Tenczyński, Adrian Weryński i Szymon Wilk. Nasze gratulacje są o tyle intensywniejsze, że Daria i Xawery to uczniowie zaledwie klasy szóstej (odpowiednio: 6b i 6d), a Adrian i Szymon – klasy siódmej (7c).
Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi, p. Maciejowi Chlebowskiemu.
Zdjęcie przedstawia czwórkę uczniów, którzy do etapu rejonowego konkursu z geografii.
Zdjęcie przedstawia czwórkę uczniów, którzy do etapu rejonowego konkursu z geografii.

Zawodnicy Handball Stal Mielec z wizytą w „Ósemce”

Dziś odwiedzili nas zawodnicy Handball Stal Mielec, a swoją wizytą wywołali niemałe zamieszanie (w jak najlepszym tego słowa znaczeniu). Zaczęło się od rozdawania autografów, na co tylko czekali nasi czwartoklasiści. Radość była tak ogromna, że wizja wspólnego treningu wydawała się oddalać. Nad młodzieńczym entuzjazmem czwartaków świetnie zapanował jednak p. Daniel Goliszewski, który wraz z kolegami z drużyny: p. Mikołajem Kotlińskim oraz p. Filipem Stefanim przeprowadził najpierw profesjonalny trening, a potem – rozgrywki.
Wspaniale było oglądać tak ogromną radość naszych uczniów, której „sprawcą” był p. Tomasz Sondej.
Pozostaje nam jeszcze zapewnić Handball Stal Mielec, że sympatia uczniów „Ósemki” jest po stronie absolutnie CAŁEJ drużyny.  Kibicujemy zawodnikom oraz „naszemu” trenerowi, Tomaszowi Sondejowi, i życzymy im upragnionego awansu do Orlen Superligi.
A w piątek (obowiązkowo!) meldujemy się na meczu!
Fotogaleria >>>CLICK<<<
Zdjęcie przedstawia uczniów SP8, zawodników Stali Mielec, p. dyrektor Herchel i trenera Sondeja. Zdjęcie wykonano na sali gimnastycznej ZSO1. Wszyscy uśmiechają się, widać, że humory dopisują.
Zdjęcie przedstawia uczniów SP8, zawodników Stali Mielec, p. dyrektor Herchel i trenera Sondeja. Zdjęcie wykonano na sali gimnastycznej ZSO1. Wszyscy uśmiechają się, widać, że humory dopisują.

W dniach 25-26.11.2023 reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 8…

… brała udział w turnieju szkoleniowym OSPR (Programu Ośrodków Szkolenia PIłki Ręcznej, w którym nasza szkoła uczestniczy). W turnieju wystąpiły drużyny z 4 województw (śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego). Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze, zajmując wysokie IV miejsce na 14 zespołów. Początkowo drużyny walczyły w dwóch grupach po 7 zespołów. W swojej grupie zawodnicy z SP 8 zajęli II miejsce, ulegając jedynie drużynie z Zawiercia 16:17 i w fazie finałowej spotkali się z drużyną z Kielc.
Wyniki naszego zespołu:
Zabrze II – Mielec 7:23
Mielec – Przemyśl 19:17
Tarnów II – Mielec 15:23
Mielec – Sandomierz 18:7
Zawiercie – Mielec 17:16
Kraków I – Mielec 9:16
Mecz o III miejsce:
Kielce – Mielec 17:15
Reprezentacja SP 8 wystąpiła w składzie:
Michał Kozłowski kl. 5a
Kacper Borzęcki kl. 5a
Antoni Herchel kl. 5a
Mateusz Miłoś kl. 5a
Konrad Majewski kl. 5a
Mateusz Gadziała kl. 5b
Trener: Łukasz Rybak.
Brawo, chłopcy! Brawo Trener Łukasz Rybak!
Fotogaleria >>>CLICK<<

Tydzień temu obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Człowiek życzliwy, serdeczny, koleżeński, uśmiechnięty zawsze znajdzie przyjaciół. Bycie życzliwym ma ogromną moc. Uczniowie klasy 7a w ramach Dnia Życzliwości i Pozdrowień tworzyli gazetkę tematyczną oraz plakaty z inspirującymi, pozytywnymi, życzliwymi hasłami. Natomiast na lekcjach języka polskiego uczniowie zastanawiali się, czy życzliwość jest nam potrzebna. Swoje przemyślenia prezentowali na forum klasy w formie przemówień, dzięki czemu mogli doskonalić swoje umiejętności krasomówcze. Uczniowie działali w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Emp@tyczna klasa”.
Kolaż zdjęć przedstawia uczniów SP8, uczniowie pozują do zdjęcia. W prawym górnym rogu widnieje hasło "Empatyczna klasa IV edycja"
Kolaż zdjęć przedstawia uczniów SP8, uczniowie pozują do zdjęcia. W prawym górnym rogu widnieje hasło „Empatyczna klasa IV edycja”

Z dumą informujemy, że uczennica klasy 7b…

… Alicja Sudoł, zakwalifikowała się do II (rejonowego) etapu Konkursu z Języka Hiszpańskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Nie możemy pominąć faktu, że Ala dopiero rozpoczęła naukę języka hiszpańskiego, co oznacza, że aby mierzyć się z wyzwaniami konkursowymi i zdobyć wysoką liczbę punktów (51/57), Alicja musiała bardzo dużo pracować poza lekcjami. I tak, zaiste, było. 🙂 Nie pracowała jednak sama – swojego serca i wiedzy „dołożyła” również p. Agnieszka Gardulska, opiekunka Ali. Serdecznie gratulujemy sukcesu – zarówno Ali, jak i p. Agnieszce.
Zdjęcie przedstawia Alicję, uczennica siedzi w ławce, przed nią leży otwarty podręcznik do j. hiszpańskiego. Uczennica uśmiecha się lekko.
Zdjęcie przedstawia Alicję, uczennica siedzi w ławce, przed nią leży otwarty podręcznik do j. hiszpańskiego. Uczennica uśmiecha się lekko.

Mikołaje na Motocyklach w „Ósemce”

Jak już pisaliśmy, Mikołaje na Motocyklach odwiedzili „Ósemkę”,  aby zabrać dary m.in. dla Domu Dziecka w Skopaniu, które zebrała nasza szkolna społeczność. Reprezentanci klas 1-3 mogli przy okazji spotkać się z Mikołajami, porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a Mikołajom dziękujemy za wizytę!

Fotogaleria >>>CLICK<<<

Zdjęcie przedstawia Św. Mikołaja w tradycyjnym czerwonym stroju. Widzimy też motocykle i inne osoby przebrane za  mikołajów.
Zdjęcie przedstawia Św. Mikołaja w tradycyjnym czerwonym stroju. Widzimy też motocykle i inne osoby przebrane za mikołajów.

Akcja „Świąteczna kartka” dla chorych dzieci oraz dla seniorów

Zapraszamy wszystkich chętnych do wykonania świątecznych kartek. Kartka (format A4) powinna być złożona na pół. Może to być kolorowy karton, z wyklejonymi lub narysowanymi świątecznymi symbolami (szopka, choinka, inne świąteczne ozdoby). Nie trzeba w środku pisać życzeń, gdyż będziemy potem drukować i naklejać jednakowe teksty – w zależności od adresata. Organizatorem akcji jest Wolontariat szkolny pod opieką pani Joli Witek. Kartki prosimy przynosić do sali nr 50 na parterze do 4 grudnia. Za najpiękniejsze kartki można otrzymać ocenę z religii oraz punkty z zachowania. Największą satysfakcję sprawi radość dzieci i wzruszenie seniorów do których trafią Wasze małe – wielkie – bo tworzone z potrzeby serca – arcydzieła. Pierwsze kartki świąteczne wykonali już wolontariusze z kl. IV c.
Fotogaleria >>>CLICK<<<