Kolędnicy misyjni i Jasełka dla klas ósmych na naszej szkolnej scenie

Uczniowie z klas ósmych obejrzeli Jasełka pt. „Bóg się rodzi”, przygotowane przez wolontariuszy z klas szóstych i ósmych oraz z liceum pod kierunkiem pani katechetki Jolanty Witek. Na scenie pojawili się pasterze (Mikołaj Lesiński, Karol Górnisiewicz, Hubert Stachowicz, Maciek Śliwa z kl. VI b, Wiktor Głogowski z kl.VI c), którzy oddali pokłon Zbawicielowi oraz złożyli skromne dary.

Czytaj dalej

Nagroda dla Szymona

Miło nam poinformować, że Szymon Robak z kl. VIII b zdobył III miejsce w I Wojewódzkim Festiwalu Utworów Patriotycznych w Sanoku, zorganizowanym przez Stowarzyszenie PRO ARTIS i Państwową Szkołę Muzyczną. Przesłuchania odbyły się w listopadzie, wyniki ogłoszono w grudniu, zaś w styczniu dyplom i nagroda rzeczowa trafiły do Szymona. Opiekunem artystycznym ucznia jest pani Jolanta Witek. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Konkurs na najpiękniejszą choinkę 3D rozstrzygnięty!

Najpiękniejsza choinka 3D wybrana!
Wybór nie był łatwy, ponieważ wszystkie ozdoby były fantastycznie oryginalne i cudownie trójwymiarowe. 🙂
Zwycięzcami konkursu zostali:
✅w kategorii klas 1-3:
I miejsce – Hania Dziki
II miejsce – Dominika Fijoł
III miejsce – Nadia Chamioło
✅w kategorii klas 4-6:
I miejsce – Franciszek Nowak
II miejsce – Maja Koba
III miejsce – Xawery Tenczyński.
Brawa dla zwycięzców, wszystkich uczestników konkursu i… ich współpracowników!
Fotogaleria >>>CLICK<<<

W ostatnim przedświątecznym tygodniu…

…klasa IV a podczas lekcji przyrody gościła pana Mieczysława Struzika, myśliwego Koła Łowieckiego „Łoś” w Mielcu. Pan Mieczysław niezwykle interesująco opowiadał czwartoklasistom o świętym Hubercie, pracy myśliwego i zadaniach członków Polskiego Związku Łowieckiego. Przeprowadzona przez niego pogadanka dotyczyła również sposobów dbania o przyrodę oraz radości czerpanej z obcowania z nią. Okazją do tego niecodziennego spotkania był sukces uczennicy klasy IV a, Dominiki Pszenicznej, w XIX Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”. Dominika w swojej kategorii wiekowej (klasy I – IV) zajęła II miejsce, a pan Mieczysław wręczył uczennicy wspomnianą nagrodę.
Serdecznie dziękujemy panu Mieczysławowi za wspaniałe spotkanie, a Dominice gratulujemy kolejnego artystycznego sukcesu!
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Nie wiemy, czy święty Mikołaj jest fanem piłki ręcznej…

 … ale wiemy, że w przedświątecznym wirze obowiązków nie pominął najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Najmłodsi szczypiorniści SP8 zostali obdarowani prezentami, o które zadbał klub SPR Stal Mielec oraz trenerzy: Tomasz Sondej oraz Łukasz Rybak. Dziękujemy!
Oby energia zawarta w słodkich upominkach przełożyła się na spektakularne bramki i fantastyczne obrony! (sprawdzimy to na najbliższych treningach!)
Fot. Paulina Polechońska
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Życzenia od najmłodszych wolontariuszy

Najmłodsi wolontariusze z kl. IV b, wspierani przez rodziców, przygotowali świąteczne stroiki i kartki, które przekazali dla chorych dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno- Wychowawczego OREW na Wojsławiu, dla dzieci i siostry Marty w Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej w Katolickim Ośrodku Kultury „Tchnienie” oraz dla najbliższych nam osób ze szkoły, czyli dla dyrekcji, pań sekretarek, pani pedagog, pań bibliotekarek – jednym słowem dla tych wszystkich, którzy troszczą się o nasze wychowanie i edukację. A koordynatorką świątecznego projektu była pani Jola Witek – opiekunka Wolontariatu. Wolontariuszy z IV b wsparły też przedstawicielki z kl. V a. Wolontariusze składali wszystkim życzenia świąteczne, połączone z muzyczną dedykacją w formie wyśpiewanej kolędy. A jak wypadł nasz projekt – oceńcie sami☺
Tekst i zdjęcia: J. Witek
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Przedświąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących

Tuz przed Świętami, w czasie wolnym od nauki i za zgodą rodziców, wolontariusze z klasy VI b, VI c oraz VIII a we współpracy z Caritas prowadzili w kilku sklepach na naszym Osiedlu Borek zbiórkę żywności dla potrzebujących. Koordynatorem była opiekunka Wolontariatu pani Jola Witek, która odwiedziła swoich podopiecznych w czasie trwania akcji. Radosne miny i uśmiech na twarzach wolontariuszy świadczą o udanej akcji. Dziękujemy wszystkim za wsparcie☺
Tekst i zdjęcia: J. Witek
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Podziękowanie za zakrętki

Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w „zakręconą akcję” na rzecz chorych dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie oraz małego Adrianka Maziarza. Zakrętki segregowali wolontariusze z kl. VIII b. Nad całością czuwa opiekunka Wolontariatu – pani Jola Witek.

Fotogaleria >>>CLICK<<<