W hołdzie Wielkiemu Rodakowi św. Janowi Pawłowi II

41 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową przypadająca 16 października i XIX Dzień Papieski obchodzony 13 października pod hasłem: ”Wstańcie, chodźmy!” stały się inspiracją  do przypomnienia nie tylko biografii  Świętego  ale też  wciąż aktualnego nauczania. Wolontariuszki z V LO pod opieką pani Jolanty Witek przygotowały w szkole wystawę pt. ”W hołdzie Wielkiemu Rodakowi” oraz montaż słowno – muzyczny dla uczniów ze świetlicy szkolnej.

Czytaj dalej

„Każdy znaczek wspiera misje” – przyłącz się!

„ZBIERAJ KOLOROWE

ZNACZKI POCZTOWE

PRZYNIEŚ JE DO SZKOŁY

I GOTOWE!”

Akcja w którą włączyła się cała szkoła polega na zbieraniu ostemplowanych znaczków pocztowych, które należy wyciąć z ok. półcentymetrowym marginesem. Prosimy nie odklejać znaczków z kopert i widokówek, (zajmują się już tym wolontariusze). Następnie znaczki przekazywane są Księżom Werbistom z Pieniężna, którzy odsprzedają je filatelistom, a fundusze uzyskane w ten sposób przekazują na cele misyjne – jako pomoc podopiecznym w różnych częściach świata.

W naszej szkole znaczki można przynosić do p. Dagmary Pszenicznej s.12

Mrowisko w klasie 2a

We wrześniu dzieci z klasy 2a uczyły się o niezwykłych sprzątaczach, którzy działają w przyrodzie i oczyszczają naszą Ziemię. Miedzy innymi są to żuki, mrówki, dżdżownice, które zjadają odchody, martwe rośliny i zwierzęta, przetwarzają je i wzbogacają glebę. Lekcja ta stała się inspiracją do wykonania mrowiska.

Spotkanie z pszczelarzami w klasie IIIc

W dniu 8 października 2019r. klasę IIIc odwiedzili pszczelarze ze Stowarzyszenia API Cultura w Mielcu. Bardzo ciekawie opowiadali o roli pszczół w przyrodzie, oraz o pracy w pasiece. Rola pszczoły jest dla ludzi nieoceniona. Dzięki nim wiele gatunków roślin może się rozwijać. Pszczoły produkują także miód, który ma wiele korzystnych dla człowieka właściwości.

Czytaj dalej

Humaniści w Krakowie

Cóż, czasem rano leje jak z cebra! Co wówczas najlepiej zrobić? Zabrać się na wycieczkę z humanistami tam, gdzie świeci słońce, czyli do Krakowa. Uczniowie klasy 2C i 1Cn w miniony czwartek pod opieką pań Joanny Pęcak i Doroty Świst rozpoczęli pełen wrażeń dzień od wizyty na Wzgórzu Wawelskim. Zwiedzili urokliwy Kazimierz, gdzie  nie tylko obejrzeli zabytki kultury żydowskiej, ale mieli okazje posłuchać klezmerskiej muzyki i posmakować potraw inspirowanych kuchnia żydowską. I oczywiście obowiązkowo wizyta w Teatrze Bagatela na rewelacyjnej komedii „Czego  nie widać”. Pozostaje jedynie zadać pytanie: kiedy znów jedziemy?

Czytaj dalej

Lekcja ciszy w klasie IIIc

Zajęcia z elementami pedagogiki M. Montessori w klasie IIIc pt. ,,Znaki drogowe”. Znaki drogowe uświadamiają dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Z ich pomocą można przeprowadzać ćwiczenia z praktycznego życia, związanego z samoobsługą, troską o środowisko, zwyczajami i normami społecznymi. Dzieci samodzielnie wykonały z dostępnych materiałów znaki drogowe, następnie je rozpoznawały i zrobiły z nich wystawę.

Czytaj dalej

Dzień Chłopaka w klasie IIb

Dzień Chłopaka w klasie IIb uczciliśmy w pizzerii Da Grasso. Na warsztatach dowiedzieliśmy się jakich składników użyć, aby upiec pyszną pizzę. Po krótkich instrukcjach zabraliśmy się do samodzielnej pracy przy tworzeniu ulubionej pizzy. Wyszła wspaniale i ze smakiem mogliśmy próbować swojego dzieła. Kto nie zjadł na miejscu mógł zabrać do domu i poczęstować rodziców. Dziękujemy za zorganizowanie interesujących warsztatów.

Czytaj dalej

Dzień Głośnego Czytania w klasach trzecich SP8

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie dzieci. Dzień ten  przypada na 29 września i został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci. W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy w poniedziałek 30 września 2019r i wzięli w nim udział uczniowie klas III a, III b i III c wraz z wychowawczyniami.

Czytaj dalej