Mikołajki w ZSO1

Z uwagi na radosne i długo wyczekiwane MIKOŁAJKI za zgodą Pani Dyrektor naszej szkoły, każdy uczeń, który przyjdzie jutro na zajęcia w czapce Mikołaja – będzie miał prawo do zwolnienia z pytania (oczywiście z wyjątkiem kartkówek i sprawdzianów zaplanowanych wcześniej).

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy udanych MIKOŁAJEK!

opiekunowie Samorządów Uczniowskich SP 8, Gim 3, oraz V LO

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w ZSO nr 1

Dnia 9 listopada cała społeczność  ZSO nr 1 obchodziła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tak wielkim i znaczącym świętem dla wszystkich Polaków, przygotowano w szkole uroczyste akademie dla uświetnienia tego wydarzenia.

Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, gościnnie  w akademii wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 im. Baśniowej Krainy.  Nad choreografią czuwała Katarzyna Majka – Kosztyła, a oprawę muzyczną  przygotował Maciej Kosztyła.

Natomiast dla uczniów klas starszych zaprezentowała się klasa taneczna, działająca pod patronatem SCK Mielec  i Szkoły Podstawowej nr 1. Grupa  przygotowana przez Marzenę Gawrońską i Kazimierza Kozioła , a także opiekuna klasy  Jolantę Dudzik, zaprezentowała układ taneczny pt. „Księstwo warszawskie” i  odśpiewała kilka utworów patriotycznych, przypominających nam o tych ważnych wydarzeniach historycznych .

W tym dniu o godzinie 11.11 odśpiewano również  wszystkie zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”, w której udział wzięli wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Cała akademia została przygotowana we współpracy wielu nauczycieli ZSO nr 1  – Joanny Morytko, Małgorzaty Szuby, Dominiki Partyńskiej – Salamaga, Bożeny Harchut, Edwarda Kociańskiego i Macieja Kosztyły.

Wszystkim uczestnikom akademii dziękujemy za cudowne przygotowanie,  poświęcony czas i czuwanie nad wzorowym przebiegiem uroczystości.

Zajęcia z elementami metody Montessori w klasie Id

Wspólnymi siłami uczniów i rodziców w klasie I D udało się zorganizować kącik czytelniczy, który wśród klasowej społeczności cieszy się dużym zainteresowaniem. Kącik ten wykorzystywany jest na zajęciach z elementami metody Montessori. Przykładem takich zajęć była „Godzina ciszy” – zajęcia te miały za zadanie wzbogacić doświadczenia czytelnicze uczniów oraz popularyzować czytanie baśni i bajek na podstawie tekstu „W krainie baśni”. Chętni uczniowie także układali historyjki obrazkowe. Mamy nadzieje, że pasja czytelnicza uczniów klasy I D będzie wzrastać.

Odeszła nasza koleżanka….

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Drogiej Koleżanki, Jadwigi Rysiak, emerytowanej nauczycielki w ZSO Nr 1 w Mielcu, wielkiej miłośniczki historii i pasjonatki życia. Prawie całe swoje życie zawodowe związana z naszą szkołą, wychowała co najmniej dwa pokolenia mielczan. Słynęła ze swego zaangażowania i poczucia humoru, była niekwestionowanym autorytetem dla uczniów i nas, Jej współpracowników. Kochała młodzież i potrafiła dostrzec dobro w każdym, nawet tym, który, tak po ludzku sądząc, nie dawał nadziei na zmianę. W czasie swoich zajęć w niezapomniany sposób przekazywała wiedzę o wielkich zwycięstwach Polaków. Niestety, sama przegrała tę najważniejszą i nierówną walkę z nieuleczalną chorobą…

Łączymy się w bólu z Przyjaciółmi i Rodziną Ś. P. Jadwigi, wyrażając przekonanie, że Bóg nagrodzi Ją za tę cudowną lekcję życia, jaką od Niej odebraliśmy.
Spoczywaj w pokoju, Jadziu..
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy ZSO Nr 1 w Mielcu.

jadzia rysiak