Odwiedziny w Domu Dziecka w Skopaniu

13 czerwca, w czwartek,  przedstawicielki Wolontariatu z V LO wraz z opiekunką panią Jolantą Witek, odwiedziły dzieci i młodzież  z Domu Dziecka w Skopaniu. Nasza współpraca z nimi trwa ponad 10 lat. Uczennice (Julia Cyran, Julia Bolon i Kornelia Uzar) zaprezentowały razem z wolontariuszkami z NLMS i ZSE przygotowany wcześniej  program artystyczny oraz przekazały słodycze, soki i zabawki o zakup których zadbali uczniowie i rodzice.

Czytaj dalej

Festiwal nauki w klasie Va

W dniu 4 czerwca  w naszej szkole odbyły się  nietypowe zajęcia z biologii prowadzone przez panią dr Agatę Graniczkę. Uczniowie klasy Va prezentowali przygotowane przez siebie modele i eksperymenty z zakresu treści realizowanych przez cały  rok szkolny. Tematyka prac była bardzo zróżnicowana – od prawie naukowych po rozrywkowe. Poznaliśmy między innymi zasadę działania liścia pułapkowego rosiczki, przypomnieliśmy sobie budowę wirusów, dużą popularnością cieszyły się też modele komórek zwierzęcych i roślinnych. Doświadczenie „Badanie kierunku transportu wody w roślinie” uzupełnione zostało bardzo ciekawym modelem przekroju łodygi rośliny nasiennej. Wśród eksponatów znalazło się również mydełko w kształcie eugleny zielonej, z widocznymi we wnętrzu organellami komórkowymi. Szczególnie cenne były okazy naturalne zebrane przez uczniów: przekroje pni drzew, szczawik zajęczy oraz zielnik roślin użytkowych, które zostały zaprezentowane w bardzo profesjonalny sposób.

 

„Słodkie” odwiedziny w OREW-ie z okazji Dnia Dziecka

4 czerwca przekazaliśmy czekolady dla 35 chorych dzieci i młodzieży z Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego na Wojsławiu. W naszym imieniu uczyniła to rozśpiewana grupa Apostolatu Młodych z ZSE pod opieką pani Joli Witek. Wszyscy chcieliśmy jak najlepiej wyśpiewać życzenia z okazji Dnia Dziecka. W radosnej i wzruszającej atmosferze zakończyliśmy nasze spotkanie. Dziękujemy Rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się „czekoladową akcję” w naszej szkole. Część czekolad przekazaliśmy do OREW-u dla chorych dzieci zaś pozostałymi obdarujemy dzieci w Domu Dziecka w Skopaniu, dokąd wybierzemy się już niebawem. Akcję koordynuje Szkolny Wolontariat.

(Zdjęcia nadesłane przez  OREW)

Dodatkową atrakcją przedłużającą święto dziecka był wyjazd klasy Ib do Brzyścia. 5.06 2019 roku spędziliśmy kilka godzin w Zajeździe ,,Słowianka’’, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Oprócz przejażdżki bryczką , grillowania, gier i zabaw na świeżym powietrzu, mogliśmy przeżyć lekcję przyrody. Podziwialiśmy zwierzęta w mini zoo ,,Zwierzyniec’’ oraz ekosystem lasu. Nasza przejażdżka przez las trwałaby znacznie dłużej, gdyby nie chmara atakujących nas komarów, które zakłóciły nam mile spędzony czas. W imieniu wszystkich uczestników dziękujemy rodzicom za wspaniałą organizację wyjazdu.

Pływacki Dzień Dziecka – piękna postawa uczniów SP8

W dniu 5 czerwca na pływalni MOSiR w Mielcu odbyły się zawody pływackie  klas I – III mieleckich szkół podstawowych z okazji Dnia Dziecka.

14- osobowa reprezentacja SP nr 8 spisała się bardzo dobrze.  Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli prezentując swoje pływackie umiejętności .

                                                                                                  GRATULUJEMY!!!

Czytaj dalej