Mamy wyniki Ogólnopolskiego Dyktanda (nie tylko) dla Mistrzów!

Z naszej szkoły brało w nim udział 6 uczniów klas piątych. Na 520 uczestników z całego kraju nasi uczniowie spisali się doskonale i wszyscy osiągnęli świetne wyniki (od 11 do 37 miejsca w kraju). A oto lista uczniów z najlepszymi wynikami (miejsce w szkole i wynik w kraju):
1. Kula Kacper (11 wynik w kraju – wyróżnienie)
2. Ogiba Szymon (17 wynik w kraju)
3. Zollner Nadia (19 wynik w kraju).
Gratulujemy!
Fotogaleria >>>CLICK<<<

W obchody Dnia Języka Ojczystego aktywnie włączyli się uczniowie naszej szkoły.

Podczas lekcji języka polskiego realizowali oni szereg zadań, do których należały: tworzenie plakatu, na którym znalazły się m.in. ciekawostki o naszym ojczystym języku czy gra w Scrabble. Poza tym uczniowie klas piątych brali udział w Turnieju Potyczek Językowych oraz udali się do młodszych kolegów (klasy 3 i 2), by mogli oni zmierzyć się z łamańcami językowymi. Natomiast uczniowie z klasy czwartej świetnie się bawili w trakcie gry planszowej, wykonując różne językowe zadania.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Klasa 1 c uczestniczyła w niecodziennym wydarzeniu. Wspaniała inscenizacja „Królowej Śniegu” pomogła pierwszoklasistom przenieść się w cudowny, baśniowy świat. Nasi uczniowie oglądali przestawienie z zapartym tchem, wypatrując wśród aktorów swojej klasowej koleżanki, Oliwii Olszak. Bystre oko naszych uczniów wypatrzyło na scenie również: Franciszka Trzpisa (2 b), Julię Tomzę i Miłosza Midurę (4 a).
Gratulujemy Wam (i wszystkim przez nas nieodnalezionym!) pięknego występu. Byliście wspaniali!
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Z nieukrywaną dumą informujemy, że Maja Dereń (4 a) oraz Martyna Zielińska (1 b) po raz kolejny pokazały swoją plastyczną klasę, zajmując odpowiednio: I i III 💪 miejsce w swoich kategoriach wiekowych w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym na szczeblu wojewódzkim..
Gratulujemy nagrodzonym uczennicom i ich opiekunowi, p. Edwardowi Kociańskiemu.
Naszym Czytelnikom życzymy natomiast dobrego dnia – po takich wieściach nie może być inny!
Fotogaleria >>>CLICK<<<