Rodzice, Drodzy uczniowie !!!

Informuję, że egzamin gimnazjalny odbędzie się według ustalonego wcześniej harmonogramu:

10.04.2019 – część humanistyczna godz. 9.00

11.04.2019 – część matematyczno-przyrodnicza godz. 9.00

12.04.2019 – język obcy nowożytny (j.angielski i j.hiszpański) godz. 9.00

W związku z możliwymi zmianami organizacyjnymi, proszę, aby zdający

przyszli do szkoły ok. godziny 8.00

p.o. Dyrektora

Joanna Gładyszewska

Wizyta nauczycielek z Francji w Mielcu

W dniach od 4 do 8 lutego gościliśmy w naszej szkole dwie sympatyczne nauczycielki z Douchy – les – Mines we Francji: panią Hélène Wronski – nauczycielkę języka francuskiego oraz panią Sophie Diouta – nauczycielkę wychowania fizycznego. Obie pracują w szkole odpowiadającej naszemu gimnazjum. Celem ich wizyty było zapoznanie się z polskim systemem edukacyjnym oraz porównanie trudności i problemów, z jakimi spotykają się polscy i francuscy nauczyciele i uczniowie. Obie panie były zachwycone gościnnością Polaków, bardzo im się spodobała nasza szkoła, są bardzo zadowolone z pobytu w Polsce i wyrażają chęć dalszej współpracy.

Nowy rozkład jazdy MKS – zmiany

W związku z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w Mielcu, chciałbym poinformować o zmianach dotyczących Państwa szkoły.
Dotychczasowa linia szkolna 5S z Rzochowa zmienia swoją nazwę na linię nr 14S. Trasa tej linii oraz godziny odjazdów nie ulegają zmianie.
Przywóz i odwóz uczniów będzie się odbywał na przystanku Pisarka Orlik 03 (za kościołem w kierunku al. Ducha Świętego).
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt:
Piotr Lenart
———————————————————————-
Kierownik Działu Przewozów
Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o. o.
ul. Moniuszki 12
39 – 300 Mielec
tel. (17) 583 77 33 w. 21
kom. 603 086 946

IX Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek czyli „Cała szkoła śpiewa kolędy”

25 stycznia 2019 r. w piątek przez cztery godziny lekcyjne sala gimnastyczna w naszej szkole rozbrzmiewała radosnym kolędowaniem. W Przeglądzie uczestniczyły 22 zespoły klasowe. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie ze Szk. Podst. nr 8, szczególnie najmłodsi z klas I- IV, którzy wstąpili w przepięknych strojach kolędniczych, o które zadbali rodzice.

Czytaj dalej

Pomoce fizyczne wykonane przez naszych uczniów

Fizyka to nauka doświadczalna, a jej głównym celem jest poszukiwanie i poznawanie praw przyrody, od których zależą wszelkie zjawiska fizyczne. Poszukiwanie to odbywa się przez rozumowanie połączone z prowadzeniem obserwacji oraz wykonywaniem doświadczeń ,,słyszę i zapominam, widzę i pamiętam, robię i rozumiem”. Doświadczenia fizyczne można wykonywać za pomocą prostych przyrządów, przyborów, przedmiotów codziennego użytku lub samodzielnie wykonać pomoce dydaktyczne niezbędne do ich wykonania.    Uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonywali takie pomoce. Poniżej przedstawione są fotografie tych pomocy, a ich wystawę będzie można oglądać na Dniach Otwartych naszej szkoły. Oto niektóre z nich: elektromagnesy, obwody elektryczne, modele prasy hydraulicznej, krążki Newtona, poduszkowce, wahadło Newtona, modele magnesu sztabkowego, tablica ścienna ze wzorami fizycznymi i wiele innych.

Trzy wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie modelarskim

Michał Surdej, uczeń klasy 3e, został trzykrotnie wyróżniony podczas siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modelarskiego Sikorski Model Show, która odbyła się 19 stycznia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Michał otrzymał wyróżnienia w kategorii junior za  trzy kartonowe modele zaprezentowane  w klasach: samoloty śmigłowe jednosilnikowe, samoloty śmigłowe wielosilnikowe oraz samoloty odrzutowe. Impreza corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do Stalowej Woli przyjechali modelarze  m.in. z Koszalina, Warszawy, Lublina czy Krakowa. Modelarskim zmaganiom towarzyszyły wykłady popularno-naukowe, pokazy grup rekonstrukcyjnych a także  wystawy tematyczne. Konkurs zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Stalowej Woli w celu popularyzacji modelarstwa i wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży. Honorowy patronat nad konkursem sprawowany był  m.in. przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i Fundację Historyczną Lotnictwa Polskiego.

PRZYGODA Z NAUKĄ – czyli Interaktywny Piknik Wiedzy

Z przyjemnością informujemy, że nasz projekt znalazł się w gronie wysoko ocenionych wniosków i zyskał uznanie ekspertów oraz Komisji Grantowej TESCO „Decydujesz, pomagamy”! Projekt „PRZYGODA Z NAUKĄ” ZSO nr 1 w Mielcu przechodzi zatem do etapu głosowania, które rozpoczyna się w sklepach Tesco już 21 stycznia i potrwa do 17 lutego 2019 roku.

WALCZYMY O DOFINANSOWANIE W WYSOKOŚCI 5000 ZŁ!
Pamiętaj! Robiąc zakupy w sklepie:
Hipermarket TESCO
39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 15
każdy paragon możesz zamienić na żeton i oddać głos na nasz projekt:)

Czy chcesz zrozumieć podstawowe zjawiska zachodzące w przyrodzie? Czy chcesz się przekonać, że nauka przedmiotów ścisłych może być przyjemna? Nic prostszego! „PRZYGODA Z NAUKĄ” jest właśnie dla Ciebie i dla wszystkich ciekawych świata! W programie: pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych, niesamowite iluminacje świetlne, prezentacja łazików marsjańskich i kwadrokopterów, walki robotów, szaleństwo w kulach bamper-ball, rozgrywki gier matematyczno-logicznych (w tym szachów ogrodowych), konstrukcje z klocków Lego, deszcz baniek mydlanych oraz mini obserwatorium astronomiczne. A na koniec PROFESJONALNE POKAZY LASERÓW!

lasery                   logo

Wielopokoleniowe Jasełka

21 grudnia 2018 r. wolontariusze i uczniowie ZSO nr 1 zaprezentowali w szkole WIELOPOKOLENIOWE JASEŁKA W latach poprzednich wystawiano Jasełka Rodzinne, Misyjne, Narodowe, Tradycyjne, Współczesne, z Małym Księciem, Biblijne. W tym roku młodzi artyści prezentując sceny z życia Świętej Rodziny przypomnieli piękne teksty polskich twórców: św. Jana Pawła II, C.K. Norwida, A. Mickiewicza, J. Słowackiego, ks. J. Twardowskiego, J. Kasprowicza, K. Makuszyńskiego, Cz. Miłosza, R. Brandstaettera.

Czytaj dalej