Pomaganie na merdanie

W dniu 12 czerwca przedstawiciele klasy IIIc pod opieką pani dr Agaty Graniczki udali się z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Mielcu. Przekazaliśmy karmę zakupioną za pieniążki zebrane do skarbonki „Pomaganie na merdanie” umieszczonej w sklepiku szkolnym.

Naszą delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała o funkcjonowaniu i potrzebach instytucji, o tym jakie są psie i  kocie obyczaje. Przekonaliśmy się, że schronisko to miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To dom, w którym  każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy zechcieli wspomóc bezdomne zwierzęta. Dzięki temu uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt.

A może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję?  W Mielcu na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele pięknych psiaków      i  kociaków.

Mamy dwie laureatki w IV edycji Powiatowego Konkursu Literackiego!

24 maja odbyło się podsumowanie  IV edycji Powiatowego Konkursu Literackiego dla szkół podstawowych, gimnazjów i średnich „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Organizatorem konkursu była Szk. Podst.  nr 6 w Mielcu. Motto stanowiły słowa S. Wyspiańskiego, który w „Weselu” powiedział: „Polska to jest wielka rzecz”.  Celem konkursu było uwrażliwienie na uniwersalne wartości, takie jak: Ojczyzna, rodzina, tradycja czy piękno przyrody ojczystej oraz  inspirowanie do uprawiania twórczości poetyckiej i popularyzowanie jej. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac. Miło nam poinformować, że gimnazjalistki z kl. III c: Natalia Bednarz i Nikola Kiełb otrzymały tytuł laureata  oraz  wspaniałą nagrodę – dyplom uznania i  zaproszenie na wycieczkę do Warszawy podczas której głównym punktem będzie pobyt w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Uczennice wykonały prace pod kierunkiem pani Jolanty Witek. Serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałej wycieczki do stolicy 14 czerwca 2019 r. Warto dodać, że konkurs został wpisany na listę konkursów kuratoryjnych.

Byliśmy tam!  Dnia 21 maja odbył się Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Co roku bierze w nim udział kilkaset osób. Część główna imprezy miała miejsce w SCK – wspaniałe występy osób z niepełnosprawnościami. Reprezentacja naszej szkoły – Dyrekcja, Uczniowie klasy IIc szkoły podstawowej, Wolontariusze wraz z Nauczycielami jak co roku z zaangażowaniem uczestniczyli w tych obchodach. Zapraszamy do fotorelacji!

Czytaj dalej

Sukces w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego

Michał Surdej z klasy 3E, uczeń pana Sebastiana Sai, został sklasyfikowany na  pierwszym miejscu w województwie  i siedemnastym w kraju w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „Understand”.  Trzecia edycja interaktywnych rozgrywek lingwistycznych na szczeblu ogólnopolskim odbyła się 21 marca br. Do językowych zmagań przystąpiło aż 1600 uczniów z 270 szkół z całego kraju.  Rywalizacja oparta była głownie o umiejętność rozumienia języka angielskiego. Uczniowie musieli wykazać się znajomością gramatyki, leksyki, kultury i historii krajów anglojęzycznych w połączeniu ze sprawnością rozumienia ze słuchu.

Rodzice, Drodzy uczniowie !!!

Informuję, że egzamin gimnazjalny odbędzie się według ustalonego wcześniej harmonogramu:

10.04.2019 – część humanistyczna godz. 9.00

11.04.2019 – część matematyczno-przyrodnicza godz. 9.00

12.04.2019 – język obcy nowożytny (j.angielski i j.hiszpański) godz. 9.00

W związku z możliwymi zmianami organizacyjnymi, proszę, aby zdający

przyszli do szkoły ok. godziny 8.00

p.o. Dyrektora

Joanna Gładyszewska

Wizyta nauczycielek z Francji w Mielcu

W dniach od 4 do 8 lutego gościliśmy w naszej szkole dwie sympatyczne nauczycielki z Douchy – les – Mines we Francji: panią Hélène Wronski – nauczycielkę języka francuskiego oraz panią Sophie Diouta – nauczycielkę wychowania fizycznego. Obie pracują w szkole odpowiadającej naszemu gimnazjum. Celem ich wizyty było zapoznanie się z polskim systemem edukacyjnym oraz porównanie trudności i problemów, z jakimi spotykają się polscy i francuscy nauczyciele i uczniowie. Obie panie były zachwycone gościnnością Polaków, bardzo im się spodobała nasza szkoła, są bardzo zadowolone z pobytu w Polsce i wyrażają chęć dalszej współpracy.

Nowy rozkład jazdy MKS – zmiany

W związku z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w Mielcu, chciałbym poinformować o zmianach dotyczących Państwa szkoły.
Dotychczasowa linia szkolna 5S z Rzochowa zmienia swoją nazwę na linię nr 14S. Trasa tej linii oraz godziny odjazdów nie ulegają zmianie.
Przywóz i odwóz uczniów będzie się odbywał na przystanku Pisarka Orlik 03 (za kościołem w kierunku al. Ducha Świętego).
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt:
Piotr Lenart
———————————————————————-
Kierownik Działu Przewozów
Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o. o.
ul. Moniuszki 12
39 – 300 Mielec
tel. (17) 583 77 33 w. 21
kom. 603 086 946

IX Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek czyli „Cała szkoła śpiewa kolędy”

25 stycznia 2019 r. w piątek przez cztery godziny lekcyjne sala gimnastyczna w naszej szkole rozbrzmiewała radosnym kolędowaniem. W Przeglądzie uczestniczyły 22 zespoły klasowe. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie ze Szk. Podst. nr 8, szczególnie najmłodsi z klas I- IV, którzy wstąpili w przepięknych strojach kolędniczych, o które zadbali rodzice.

Czytaj dalej

Pomoce fizyczne wykonane przez naszych uczniów

Fizyka to nauka doświadczalna, a jej głównym celem jest poszukiwanie i poznawanie praw przyrody, od których zależą wszelkie zjawiska fizyczne. Poszukiwanie to odbywa się przez rozumowanie połączone z prowadzeniem obserwacji oraz wykonywaniem doświadczeń ,,słyszę i zapominam, widzę i pamiętam, robię i rozumiem”. Doświadczenia fizyczne można wykonywać za pomocą prostych przyrządów, przyborów, przedmiotów codziennego użytku lub samodzielnie wykonać pomoce dydaktyczne niezbędne do ich wykonania.    Uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonywali takie pomoce. Poniżej przedstawione są fotografie tych pomocy, a ich wystawę będzie można oglądać na Dniach Otwartych naszej szkoły. Oto niektóre z nich: elektromagnesy, obwody elektryczne, modele prasy hydraulicznej, krążki Newtona, poduszkowce, wahadło Newtona, modele magnesu sztabkowego, tablica ścienna ze wzorami fizycznymi i wiele innych.