Pomaganie na merdanie

W dniu 12 czerwca przedstawiciele klasy IIIc pod opieką pani dr Agaty Graniczki udali się z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Mielcu. Przekazaliśmy karmę zakupioną za pieniążki zebrane do skarbonki „Pomaganie na merdanie” umieszczonej w sklepiku szkolnym.

Naszą delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała o funkcjonowaniu i potrzebach instytucji, o tym jakie są psie i  kocie obyczaje. Przekonaliśmy się, że schronisko to miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To dom, w którym  każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy zechcieli wspomóc bezdomne zwierzęta. Dzięki temu uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt.

A może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję?  W Mielcu na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele pięknych psiaków      i  kociaków.