Festiwal nauki w klasie Va

W dniu 4 czerwca  w naszej szkole odbyły się  nietypowe zajęcia z biologii prowadzone przez panią dr Agatę Graniczkę. Uczniowie klasy Va prezentowali przygotowane przez siebie modele i eksperymenty z zakresu treści realizowanych przez cały  rok szkolny. Tematyka prac była bardzo zróżnicowana – od prawie naukowych po rozrywkowe. Poznaliśmy między innymi zasadę działania liścia pułapkowego rosiczki, przypomnieliśmy sobie budowę wirusów, dużą popularnością cieszyły się też modele komórek zwierzęcych i roślinnych. Doświadczenie „Badanie kierunku transportu wody w roślinie” uzupełnione zostało bardzo ciekawym modelem przekroju łodygi rośliny nasiennej. Wśród eksponatów znalazło się również mydełko w kształcie eugleny zielonej, z widocznymi we wnętrzu organellami komórkowymi. Szczególnie cenne były okazy naturalne zebrane przez uczniów: przekroje pni drzew, szczawik zajęczy oraz zielnik roślin użytkowych, które zostały zaprezentowane w bardzo profesjonalny sposób.