Wizyta klas drugich w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu

16.04.2018r uczniowie klasy II AC, w ramach zajęć terenowych z geografii poznawali kolejną placówkę świadczącą usługi kulturalne w mieście – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

Czytaj dalej

Dzieci dzieciom

W piękne, wiosenne popołudnie 11 kwietnia, bezpośrednio po zakończeniu lekcji uśmiechnięte, pełne energii wolontariuszki wyruszyły w odwiedziny do małych Przyjaciół do Domu Dziecka do Skopania. W cudownej scenerii budzącej się do życia przyrody, wśród złocistych forsycji i obsypanych białymi kwiatami drzew, w gorących promieniach słońca, w rodzinnej niemal atmosferze wolontariuszki poprowadziły różnorodne, dyktowane potrzebą chwili zabawy i zajęcia na świeżym powietrzu.

Czytaj dalej

W pierwszą słoneczną sobotę kwietnia (07.04.2018) uczeń naszego liceum Nataniel Brożonowicz (kl.2c) został finalistą X Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej organizowanego przez magazyn Charaktery. W zmaganiach, które odbyły się w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, brało udział blisko 100 licealistów, wyłonionych wcześniej z 1000 uczestników z całej Polski. Serdecznie gratulujemy Natanielowi i trzymamy za niego kciuki w następnym roku szkolnym! Sam finał Turnieju był inspirującą okazją do podzielenia się wiedzą, wymianą poglądów i planów na przyszłość. Przygotowania do kolejnego Turnieju już w październiku. Indeksy na psychologię, stypendia i inne nagrody czekają. Gorąco zachęcamy 🙂

Ogłoszenie!

W dniu 23 kwietnia 2018 roku o godzinie 9.00 na małej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Mielcu odbędzie się konkurs układania kostki Rubika na czas.

Zapraszamy, te osoby, które lubią układać kostkę Rubika i wiedzą, że są w tym najlepsi.

W organizacji konkursu pomoże Nam firma „SpeedCube”.

cat-1800843_960_720

Światowy Dzień Poezji

Środa upłynęła w naszej szkole pod znakiem liryki (aż wstyd pisać o nim prozą!). Uczniowie w ramach lekcji języka polskiego, celebrując Światowy Dzień Poezji, uczestniczyli w specjalnie przygotowanych spotkaniach o charakterze poetyckim.

Czytaj dalej

Wolontariusze pomagali w świątecznej sobotniej zbiórce żywności dla potrzebujących

Tradycyjnie już od kilku lat w okresie przedświątecznym kilkudziesięciu wolontariuszy uczestniczy w niezwykłej akcji pomocy potrzebującym.

Czytaj dalej

Kolejny sukces ucznia naszej szkoły!

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszego liceum Nataniel Brożonowicz (kl.2c) zakwalifikował się do finału X Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej organizowanego przez magazyn Charaktery. W eliminacjach brało udział blisko 1000 uczestników. Wielki finał Turnieju odbędzie się 7 kwietnia w Warszawie, gdzie 100 młodych ludzi z całej Polski będzie rywalizowało o indeksy na psychologię, stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy Natanielowi i trzymamy za niego kciuki! Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom biorącym udział w przygotowaniach do olimpiady i turniejowych eliminacjach.

p_14452_1

Odlotowy WF!

W dniu 12 marca uczniowie V LO wzięli udział w międzyszkolnym turnieju BUBBLE SOCCER organizowanym przez Klub Młodych Liderów w ZST w Mielcu.
Reprezentacja szkoły w składzie: Ola Słaby, Kamila Kazimierska, Agnieszka Babula, Ines Samaniego, Ola Bartkowicz, Kinga Kozioł, Wiktoria Zielińska, Konrad Juszyński, Kamil Miśko, Olgierd Grudziński, Maciej Nagórski, Albert Węgrzyn, Patryk Sokół uplasowała się na III miejscu w międzyszkolnej rywalizacji.

Gratulujemy!

Wyjazd narciarski uczniów ZSO nr 1

22 lutego 2018 odbył się kolejny szkolny wyjazd narciarski. Spędziliśmy suuuper dzień na stoku narciarskim Lubinka k. Tarnowa. W eskapadzie uczestniczyło dwa razy więcej uczniów, niż podczas styczniowego „szusowania” w Krynicy.
Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni , wszyscy zdrowi i szczęśliwi.
Do następnego razu, mamy nadzieję ,że jeszcze w tym sezonie:)

Czytaj dalej

Walentynki szkolne w V LO

Drodzy uczniowie V LO!
Wkrótce walentynki!
Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Szkolny organizuje pocztę walentynkową.
Już jutro przy sklepiku szkolnym postawiona będzie urna, do której można wrzucać kartki dla swojej sympatii lub kogoś, kogo cenicie, lubicie, kto jest Wam bliski, a może po prostu dla ulubionego nauczyciela?

UWAGA !!! Z szacunku dla adresata postanowiliśmy dostarczać kartki i listy Tylko w kopertach i wyraźnie zaadresowane!

DODATKOWO – za zgodą Dyrekcji – wszyscy, którzy przyjdą w środę ubrani na czerwono, nie będą pytani!
Mamy również atrakcyjne nagrody w postaci 2 biletów do CINEMA 3D na romantyczny film (nazwisko bohatera jest związane z kolorem szarym) dla autora najlepiej wykonanej walentynki!

UWAGA!!! W konkursie biorą udział tylko licealiści ! (film od 15 r. ż.)
Proszę pamiętać o podpisaniu konkursowej walentynki swoim imieniem i nazwiskiem.

cid_984