Mamy dwie laureatki etapu powiatowego VII edycji Konkursu Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”

Miło nam poinformować, ze Barbara Cichoń (kl. III B z V LO)  i Kinga Czajkowska (kl. VII B z SP r 8) reprezentujące nasz  szkolny Wolontariat artystyczny zajęły II miejsce  w VII  edycji etapu powiatowego Konkursu Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”, przywracającego pamięć o Żołnierzach Wyklętych Niezłomnych.

Tegoroczny Wojewódzki Turniej Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI otrzymał Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Siódmą edycję WTPiP ZAWSZE WIERNI patronatem honorowym objęli także: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność”.WTPiP ZAWSZE WIERNI to projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

Eliminacje powiatowe odbywały się 16 marca w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu w formie zdalnej, wyniki ogłoszono 18 marca. Komisja nominowała Basię i Kingę do ścisłego finału wojewódzkiego. Uczennice przygotowywały się do recytacji pod kierunkiem  pani dr Jolanty Witek. Gala rozdania nagród laureatom miała miejsce 23 marca w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu. Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia w finałowych zmaganiach!

Tekst i zdjęcia: J. Witek

Accessibility Toolbar