Co słychać w eTwinning?

Nasi eTwinnerzy z 1C meldują wykonanie kolejnych zadań w projekcie ‘World and Music”. Właśnie ukończyliśmy tworzenie stron do ebooka zatytułowanego ‘Local musical instruments’. Całe dzieło liczy 96 stron, ponieważ zawiera także informacje na temat tradycyjnych instrumentów z 16 krajów naszych projektowych partnerów.

Można tam również odsłuchać brzmienia instrumentów /QR/ (z Gruzji, Finlandii, Włoszech, Hiszpanii, Litwy, Turcji i Grecji) lub całych utworów:

https://www.storyjumper.com/book/read/128223732/622f751ad86ac

Dodatkowo włączyliśmy się w obchody Europejskiego Dnia Muzyki w Szkole (EuDaMus). W tym celu nagraliśmy polski slogan o muzyce oraz pozdrowienia dla naszych litewskich przyjaciół. Na filmie zostały utrwalone slogany w językach z partnerskich szkół. Obecnie pracujemy w międzynarodowych grupach nad przygotowaniem gry elektronicznej i planszowej o gatunkach muzycznych i znaczeniu muzyki w życiu człowieka. Na pewno damy znać kiedy gra będzie gotowa, a teraz mobilizujemy siły , aby polscy eTwinerzy dobrze zaprezentowali się
w swoich drużynach. W realizacji tego zadania pomoże nam spotkanie na webinarze, na którym przeprowadzimy wywiad z zaproszonym muzykiem. Zdjęcia przedstawiają logo programu i logo projektu, szkolną tablicę informacyjną na temat naszego udziału w programie eTwinning i zaproszenie na webinar z gitarzystą basowym.

Accessibility Toolbar