Dzień Świętego Patryka w ZSO nr 1!

W dniu 19 marca 2018 obchodzono w naszej szkole irlandzkie święto narodowe, czyli Dzień Świętego Patryka. Tego dnia uczniowie zamienili się w zielone skrzaty, elfy i inne postaci charakterystyczne dla Irlandii.

Wybrano trzy najpiękniejsze stroje :
– pierwsze miejsce zajął Hubert Stachowicz z klasy 1b SP8,
– drugie Remigiusz Gładyszewski z klasy 4a SP8,
– trzecie Magdalena Ryś również z klasy 4a SP8.
Wyłoniono również najlepiej i najliczniej przebraną klasę – 4a SP8….
Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w konkursie plastycznym na najciekawszy plakat związany z Irlandią i jej patronem. Spośród licznych prac wyłoniono najciekawsze:
– pierwsze miejsce zajął Kamil Wilczek z klasy 1b SP8,
– drugie Zuzanna Rząsa z klasy 1c SP8,
– trzecie Donata Smolicka z klasy 4a SP8.
Nie zapomnieliśmy również o tradycyjnym tańcu irlandzkim – przy akompaniamencie muzyki irlandzkiej wykonały go uczennice klas pierwszych SP8 wraz z panią Agnieszką Gardulską.
Uroczystość przygotowali nauczyciele języka angielskiego:
mgr Anna Wiśniewska-Cebula, mgr Magdalena Graniczka, mgr Aneta Dziubińska.