Nasi gimnazjaliści reprezentowali naszą szkołę w I LO

Trzech naszych uczniów z klasy 3c: Alicja Basara, Kamila Cyran oraz Filip Dymczyk reprezentowało 19. marca 2018 naszą szkołę na VIII Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu.

Cała trójka pisała test leksykalno –gramatyczny oraz sprawdzana była pod kątem umiejętności rozumienia ze słuchu. W rywalizacji wzięło udział 40 osób z całego powiatu, którzy okazali się najlepsi w swojej szkole.

Do ścisłego finału udało się dostać Filipowi Dymczykowi. Filip wziął udział w rywalizacji z 12 pozostałymi gimnazjalistami rozwiązując poszczególne zadania na kolejnych czterech językowych stacjach. Filip już drugi raz z rzędu otrzymał dyplom finalisty tegoż konkursu. Filipowi zatem, a także pozostałym uczestniczkom Alicji i Kamili serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych językowych sukcesów.

Do konkursu uczniowie byli przygotowywani przez panią Martę Horeczy.