Wolontariusze pomagali w świątecznej sobotniej zbiórce żywności dla potrzebujących

Tradycyjnie już od kilku lat w okresie przedświątecznym kilkudziesięciu wolontariuszy uczestniczy w niezwykłej akcji pomocy potrzebującym.

Za zgodą rodziców dyżurują w sklepach (w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych) i zbierają żywność. Zbiórki zostały przeprowadzone w sobotę 17 marca 2018 r. od godziny 9.00-15.00 w następujących sklepach: Groszek (Rynek), Delikatesy (ul. Lelewela oraz Al. Ducha Świętego), Jubilatka (ul. Sękowskiego), ABC (ul.3 Maja), Orzech (Al. Ducha Świętego), Zenit (ul. Al. Ducha Świętego), Żabka ( Rynek). Wszystko przebiegało bez zakłóceń. Zebraną w sklepach żywność członkowie Akcji Katolickiej przetransportowali do CARITAS przy parafii p.w. Ducha Świętego w Mielcu. Panie z Caritasu, jak zawsze przygotowały paczki, które zostaną przed Świętami Wielkanocnymi przekazane najbardziej potrzebującym. Zbiórki są systematycznie organizowane przez Akcję Katolicką w parafii Ducha Świętego w Mielcu we współpracy z Wolontariatem z Gimnazjum nr 3 i V Liceum Ogólnokształcącego oraz z Niepublicznego Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego. W tym roku dołączyły wolontariuszki ze Szkoły Podst. nr 8 (kl. VII a). Koordynatorami akcji byli: prezes Akcji Katolickiej: mgr inż. Jerzy Studziński, przewodnicząca Caritas: mgr inż. Teresa Skrzyniarz oraz opiekunka Wolontariatu: dr Jolanta Witek.
Bardzo dziękujemy wolontariuszom (którzy chętnie, z radością i uśmiechem ruszyli do akcji), rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu zbiórki żywności.

Tekst: J. Witek, foto: J. Studziński