Nasi gimnazjalni wolontariusze zbierali żywność dla potrzebujących

Są już znani w mieleckim środowisku z tego, że potrafią w okresie przedświątecznym oddać swój wolny sobotni czas, aby w wyznaczonych sklepach za zgodą rodziców organizować zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. Bo pomaganie ma sens i przynosi radość obdarowującym i obdarowanym.

Zbiórki zostały przeprowadzone w sobotę 24 marca od godz. 9.00 – 15.00 w następujących sklepach: A&K na ul. Legionów, Jagiellończyka, Piaskowej oraz na Borku w Orzechu, Zenicie, Delikatesach a także na Starówce w ABC, Groszku, Żabce i Jubilatce. Koordynatorzy zbiórki czyli członkowie Akcji Katolickiej przewozili zebrane dary do budynku Katolickiego Ośrodka Kultury na Borku. Tam panie z Caritasu przygotowały paczki dla potrzebujących. Dary zostały przekazane podopiecznym i sprawiły wiele radości.
Z pewnością dla wszystkich nadchodzące Święta Wielkanocne będą piękniejsze, bo wzbogacone o ludzką pamięć, dobroć, wrażliwość, uśmiech i serce. Dyżury wolontariuszy koordynowała opiekunka Wolontariatu pani dr Jolanta Witek, zaś ze strony Akcji Katolickiej i Caritasu czuwali organizatorzy: mgr inż. Jerzy Studziński i mgr inż. Teresa Skrzyniarz oraz cały zespół dorosłych ochotników.
Dziękujemy wolontariuszom – gimnazjalistom, rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wielkanocnego dzieła pomocy, które od lat wpisuje się w kalendarz działań naszego Wolontariatu.
Tekst: J. Witek
Zdjęcia: J. Studziński