Najmłodsi uczniowie przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych

Nasi pierwszoklasiści z kl. I a, I b i I c na lekcjach religii zdobywali wiadomości o Wielkim Tygodniu i Świętach Wielkanocnych. Aby lepiej zrozumieć prawdę o Misterium Paschalnym dzieci uczestniczyły w szkolnych rekolekcjach.

Na katechezach czytały krótkie teksty z Pisma Świętego, opowiadania z katechizmu a także rozwiązywały krzyżówki wielkanocne. Przygotowywały palmy, kolorowe pisanki i wielkanocne koszyczki. Barwne obrazy ilustrujące treści wielkanocne pomagały lepiej przygotować się do Wielkanocy. Praca w grupach aktywizowała do działań. Starannie wykonane ćwiczenia w podręcznikach i zeszytach są potwierdzeniem wiedzy i umiejętności pierwszoklasistów. A radość i entuzjazm udzieliły się wszystkim. Katechezy przeprowadziła z dziećmi pani Jola Witek. Wolontariusze z klas starszych wykonali barwne dekoracje świąteczne na szkolnym korytarzu.
A więc do Świąt jesteśmy przygotowani i życzymy wszystkim radosnego świętowania! Niech zmartwychwstały Jezus opromienia błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami każdą chwilę życia! Zdrowia, pokoju, odpoczynku i wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze! Rodzinnych i radosnych Świąt Wielkanocnych!
Tekst i zdjęcia: J. Witek