Matematyka w kostce Rubika

Z okazji Światowego Dnia Kostki Rubika w naszej szkole w dniu 24 kwietnia 2024 roku odbyła się IV edycja szkolnego konkursu „Matematyka w kostce Rubika”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VII. Do zaciętej rywalizacji przystąpiło 13 pasjonatów kostki Rubika. Zawody zostały przeprowadzone w profesjonalny sposób. Niezbędny sprzęt w postaci mat i stoperów po raz kolejny udostępnił nam Pan Sylwester Jaroszewski z firmy SpeedCube. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. Tempo w rywalizacji było bardzo duże. Celem konkursu było rozwijanie matematycznych zainteresowań uczniów, rozwijanie logicznego myślenia, zdolności zapamiętywania oraz poznawania algorytmów układania kostki.
Tegorocznymi mistrzami w speedcubingu zostali:
I miejsce – Tomasz Wiech z kl. VI d – czas 22,157 s
II miejsce – Daria Żurawska z kl. VI b – czas 29,846 s
III miejsce – Oskar Winiarz z kl. VI b – czas 34,263 s.
Mistrzowie w układaniu kostki otrzymali nagrody oraz dyplomy, które wręczyła Pani wicedyrektor, Małgorzata Elżbieta Herchel.
Nad przebiegiem konkursu czuwała organizatorka (nauczycielka matematyki) – Pani Małgorzata Maria Herchel. Sprawną obsługę techniczną konkursu zapewnili uczniowie z kl. VII b. Ta edycja konkursu potwierdziła po raz kolejny duże zainteresowanie speedcubingiem wśród uczniów naszej szkoły. Uczestnicy już zapowiedzieli start w następnych zawodach. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejną edycję konkursu!