Jasełka Biblijne

22 grudnia 2017 r. wolontariusze i uczniowie z ZSO nr 1 oraz ze Szk. Podst. nr 8 zaprezentowali w szkole Jasełka Biblijne. W latach poprzednich wystawiano Jasełka rodzinne, misyjne, narodowe, tradycyjne, współczesne, z Małym Księciem, literackie. W tym roku młodzi artyści inspirowani Biblią ukazali scenę zwiastowania, spis ludności, Boże Narodzenie, hołd pasterzy, pokłon trzech Mędrców.

Czytaj dalej

Teledysk świąteczny

Wolontariusze do „zadań specjalnych”

Od wielu lat systematycznie w okresie przedświątecznym kilkudziesięciu wolontariuszy uczestniczy w niezwykłej akcji pomocy potrzebującym. Za zgodą rodziców dyżurują w sklepach (w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych) i zbierają żywność.

Czytaj dalej

Społeczność szkolna kolejny raz przygotowała „Szlachetną paczkę”

Dzięki życzliwości i zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców udało się nam przygotować „Szlachetną paczkę” z żywnością, środkami czystości, kompletem talerzy, ciśnieniomierzem, pościelą, poduszkami, kołdrą, kocem, artykułami leczniczymi i higienicznymi dla 49 letniej pani Ireny – mieszkanki Mielca.

Czytaj dalej

Licealiści na turnieju … poetyckim!

Delegacja artystycznej części Wolontariatu z V LO reprezentowała naszą szkołę na eliminacjach strefowych XXVII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Czytaj dalej

Budujemy studnie w Afryce

W listopadzie i grudniu nasza szkoła zaangażowała się w zbiórkę makulatury w ramach projektu „Makulatura na misyjne studnie” organizowanego przez Tarnowski Wolontariat Misyjny. Koordynatorami projektu w szkole byli katecheci. Aby lepiej poznać pracę na misjach młodzi ze szkolnego Wolontariatu przygotowali wystawy misyjne oraz zaprezentowali eksponaty z misji, które pozwoliły wszystkim lepiej poznać pracę misjonarzy.

Czytaj dalej

Trwa akcja „Nakręć się na pomaganie”

Od wielu lat zbieramy plastikowe nakrętki z napojów i środków czystości, które przekazujemy rodzicom chorych dzieci(Kingi, Majki i Kubusia) z Mielca oraz dzieciom z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie.

Czytaj dalej

Znamy wyniki szkolnego etapu Olimpiady Statystycznej

W piątek 1 XII 2017 odbył się I etap Olimpiady Statystycznej.  Wzięło w niej udział 20 uczniów V LO. Uczestnicy rozwiązywali quiz zawierający pytania z matematyki i statystyki.  Quiz trwał 45 minut. Do II etapu zgodnie z regulaminem zakwalifikowały się 3 osoby z najwyższą liczbą punktów.  Są to: Natan Stępień, Paula Kilian i Aleksandra Sołowska. II etap odbędzie się w styczniu, w Rzeszowie. Życzymy sukcesu naszym uczniom.

Wizyta Świętego Mikołaja w Naszej Szkole

5 XII naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj w asyście pięknych aniołów. Uczniowie z klas pierwszych pod opieką wychowawczyń: pani Renaty Kmiecik, pani Bożeny Harchut i pani Renaty Rdzak zgromadzili się na sali gimnastycznej aby obejrzeć program artystyczny przygotowany przez Szkolny Wolontariat pod kierunkiem pani Jolanty Witek.

Czytaj dalej

Lekcja edukacyjna z WORD

W dniu 4 grudnia uczniowie klasy IVa i IVb Szkoły Podstawowej nr 8 z inicjatywy nauczycielki realizującej Wychowanie Komunikacyjne, mgr Marty Błachowicz, uczestniczyli w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia zostały przeprowadzone przez przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, pana Piotra Bialica.

Czytaj dalej