Lekcja edukacyjna z WORD

W dniu 4 grudnia uczniowie klasy IVa i IVb Szkoły Podstawowej nr 8 z inicjatywy nauczycielki realizującej Wychowanie Komunikacyjne, mgr Marty Błachowicz, uczestniczyli w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia zostały przeprowadzone przez przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, pana Piotra Bialica.

W pogadance na temat bezpieczeństwa uczestniczyło 50 uczniów. Podczas zajęć dzieci poznały zasady prawidłowego poruszania się po drodze i przechodzenia przez jezdnię, omówiono również znaczenie znaków drogowych dotyczących pieszych i rowerzystów. Prowadzący podkreślił jak istotne dla bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego jest wyposażenie w elementy odblaskowe sprawiające, że będą dużo bardziej widoczni na drodze. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach zostały obdarowane opaskami odblaskowymi.