Olimpiada Statystyczna w VLO

Odpowiadając na zaproszenie Głównego Urzędu Statystycznego, we współpracy z Polskim Towarzystwem Statystycznym, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugiej edycji Olimpiady Statystycznej. Dzisiaj odbył się I etap.

Uczniowie musieli rozwiązać quiz on-line. Zawierał on pytania ze statystyki, były tam również elementy rachunku prawdopodobieństwa oraz przedsiębiorczości. Etap I trwał 45 minut. Zmagania podjęli uczniowie klas drugich i trzecich V Liceum Ogólnokształcącego. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. Spośród uczestników w ramach trójstopniowej rywalizacji zostanie wyłonione grono 30 finalistów. Wszystkim uczestnikom, szczególnie naszym uczniom życzymy powodzenia.