Licealiści na turnieju … poetyckim!

Delegacja artystycznej części Wolontariatu z V LO reprezentowała naszą szkołę na eliminacjach strefowych XXVII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Grupa w składzie: Ola Bartkowicz, Julia Bolon, Wiktoria Zielińska, Ewelina Mazur, Magda Ujas i Maciej Szypuła zaprezentowała między innymi teksty z Biblii oraz wiersze Karola Wojtyły, Romana Brandstaettera, godnie reprezentując naszą szkołę i kontynuując tradycję corocznych występów. Do konkursu młodzi artyści przygotowywali się pod kierunkiem pani Jolanty Witek. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najważniejsze jest umiłowanie sztuki, rozwijanie talentów i przekazywanie najpiękniejszych treści zgodnie z mottem konkursowym: „Bóg jest zakochanym poetą, układa o każdym z nas niepojętą dla reszty ludzi Pieśń nad Pieśniami”(ks. Janusz Pasierb).