Budujemy studnie w Afryce

W listopadzie i grudniu nasza szkoła zaangażowała się w zbiórkę makulatury w ramach projektu „Makulatura na misyjne studnie” organizowanego przez Tarnowski Wolontariat Misyjny. Koordynatorami projektu w szkole byli katecheci. Aby lepiej poznać pracę na misjach młodzi ze szkolnego Wolontariatu przygotowali wystawy misyjne oraz zaprezentowali eksponaty z misji, które pozwoliły wszystkim lepiej poznać pracę misjonarzy.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne i barwne stroje. Wolontariusze wraz z opiekunką przygotowali też katechezy misyjne dla młodszych kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej nr 8.

Wszystkim ofiarodawcom makulatury dziękujemy! Jeszcze do Świąt Bożego Narodzenia można przynosić makulaturę, którą należy składać w budynku Katolickiego Ośrodka Kultury „Tchnienie” na parterze (obok szkoły) od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 – 17.00. Zapraszamy!