Sukces uczniów klasy 1d!

Zajęcia dodatkowe to świetny sposób na rozwijanie umiejętności dziecka pod okiem fachowców. Na tego typu zajęciach dzieci nie tylko pracują nad swoim talentem, ale także przygotowywują się do udziału w konkursach, turniejach.

Helenka Trzpis i Karol Żarów swoje umiejętności taneczne zaprezentowali w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego, w którym to w kategorii do 9 lat zajęli II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w ZSO nr 1

Dnia 9 listopada cała społeczność  ZSO nr 1 obchodziła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tak wielkim i znaczącym świętem dla wszystkich Polaków, przygotowano w szkole uroczyste akademie dla uświetnienia tego wydarzenia.

Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, gościnnie  w akademii wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 im. Baśniowej Krainy.  Nad choreografią czuwała Katarzyna Majka – Kosztyła, a oprawę muzyczną  przygotował Maciej Kosztyła.

Natomiast dla uczniów klas starszych zaprezentowała się klasa taneczna, działająca pod patronatem SCK Mielec  i Szkoły Podstawowej nr 1. Grupa  przygotowana przez Marzenę Gawrońską i Kazimierza Kozioła , a także opiekuna klasy  Jolantę Dudzik, zaprezentowała układ taneczny pt. „Księstwo warszawskie” i  odśpiewała kilka utworów patriotycznych, przypominających nam o tych ważnych wydarzeniach historycznych .

W tym dniu o godzinie 11.11 odśpiewano również  wszystkie zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”, w której udział wzięli wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Cała akademia została przygotowana we współpracy wielu nauczycieli ZSO nr 1  – Joanny Morytko, Małgorzaty Szuby, Dominiki Partyńskiej – Salamaga, Bożeny Harchut, Edwarda Kociańskiego i Macieja Kosztyły.

Wszystkim uczestnikom akademii dziękujemy za cudowne przygotowanie,  poświęcony czas i czuwanie nad wzorowym przebiegiem uroczystości.

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”

9 listopada uczniowie klasy I b i II b przygotowali uroczystą akademię dla uczniów naszej szkoły z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że święto narodowe i praca codzienna są sprawą wszystkich. W wierszach i piosenkach uczniowie ukazali drogę Polski do wolności. Uroczystość wzbogacił występ przedszkolaków, którzy poprzez taniec w piękny sposób ukazali historię naszego narodu. Na koniec uczniowie wręczyli wychowawcom „Patriotki”- ciasteczka niepodległościowe.

100 rakiet uczniów szkół podstawowych na 100-lecie niepodległości w Mielcu!

Akademia Umiejętności Technicznych LEONARDO na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowała warsztaty dla młodzieży ze szkół podstawowych z budowy latających modeli rakiet. Podczas popołudniowego biegu na mieleckich Bulwarach uczniowie odpalili 100 biało-czerwonych rakiet, które zostały wcześniej wykonane przez nich pod opieką instruktorów.  Każdy otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Nie zabrakło uczniów SP 8, którzy w towarzystwie rodziców, dyrektora szkoły p. Jacka Wiśniewskiego, nauczycieli p. Zygmunta Sumca i p.Wiesława Dziewita przeżywali niezwykłe emocje podczas tej fantastycznej zabawy.

Do uroczystych obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę niepodległości klasy pierwsze przygotowywały się już od dłuższego czasu tworząc gazetki klasowe i prace w biało – czerwonych barwach. Dnia 9 listopada w godzinach rannych przedstawiciele klas pierwszych pod opieką wychowawcy Beaty Maruszak złożyli wraz z całą społecznością szkoły pamiątki i fotografie klasowe do Kapsuły Czasu.

Czytaj dalej

Spacer po mieleckiej nekropolii

W dniu 29 października klasa IIIc gimnazjum pod opieką wychowawczyni pani Agaty Graniczki uczestniczyła w zajęciach terenowych zorganizowanych przy współpracy z Muzeum Dworku Oborskich w Mielcu.

Pracownik Muzeum pan Krzysztof Haptaś oprowadzał nas po ciekawych zakątkach cmentarza komunalnego. Zwrócił szczególną uwagę na groby mielczan, którzy aktywnie uczestniczyli w walce Polaków o niepodległość. Poznaliśmy niezwykłe losy mieleckich legionistów oraz powstańców styczniowych. Wspominaliśmy nazwiska sławnych Polaków wywodzących się z naszego regionu, którzy nie tylko walką ale też umysłem przyczynili się do rozwoju kultury, nauki i przemysłu naszego kraju. Pod koniec spotkania zapaliliśmy znicze na zbiorowych mogiłach żołnierzy polskich biorących udział w I i II wojnie światowej, aby wyrazić szacunek i wdzięczność za poświęcone życie.

Wizyta na mieleckim cmentarzu uświadomiła nam, że jesteśmy potomkami gotowej do poświęceń społeczności, która w sprawach wagi państwowej odważnie wypowiadała swoje zdanie. Nasi przodkowie potrafili docenić prawdziwe męstwo a największą wartością dla nich był fakt, że byli Polakami. Świadczy o tym tablica zamieszczona na jednym z grobowców: „Jakimkolwiek chodził los mego życia szlakiem zawsze byłem dumny, że jestem Polakiem”… my także poczuliśmy dumę, że w naszych żyłach płynie polska krew.