Uroczyste obchody Święta Niepodległości w ZSO nr 1

Dnia 9 listopada cała społeczność  ZSO nr 1 obchodziła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tak wielkim i znaczącym świętem dla wszystkich Polaków, przygotowano w szkole uroczyste akademie dla uświetnienia tego wydarzenia.

Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, gościnnie  w akademii wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 im. Baśniowej Krainy.  Nad choreografią czuwała Katarzyna Majka – Kosztyła, a oprawę muzyczną  przygotował Maciej Kosztyła.

Natomiast dla uczniów klas starszych zaprezentowała się klasa taneczna, działająca pod patronatem SCK Mielec  i Szkoły Podstawowej nr 1. Grupa  przygotowana przez Marzenę Gawrońską i Kazimierza Kozioła , a także opiekuna klasy  Jolantę Dudzik, zaprezentowała układ taneczny pt. „Księstwo warszawskie” i  odśpiewała kilka utworów patriotycznych, przypominających nam o tych ważnych wydarzeniach historycznych .

W tym dniu o godzinie 11.11 odśpiewano również  wszystkie zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”, w której udział wzięli wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Cała akademia została przygotowana we współpracy wielu nauczycieli ZSO nr 1  – Joanny Morytko, Małgorzaty Szuby, Dominiki Partyńskiej – Salamaga, Bożeny Harchut, Edwarda Kociańskiego i Macieja Kosztyły.

Wszystkim uczestnikom akademii dziękujemy za cudowne przygotowanie,  poświęcony czas i czuwanie nad wzorowym przebiegiem uroczystości.