Do uroczystych obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę niepodległości klasy pierwsze przygotowywały się już od dłuższego czasu tworząc gazetki klasowe i prace w biało – czerwonych barwach. Dnia 9 listopada w godzinach rannych przedstawiciele klas pierwszych pod opieką wychowawcy Beaty Maruszak złożyli wraz z całą społecznością szkoły pamiątki i fotografie klasowe do Kapsuły Czasu.

Kapsuła zostanie otwarta za 25 lat!!! Następnie uczniowie brali udział w uroczystej akademii upamiętniającej ważne wydarzenia historyczne O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna, nauczyciele i Dyrekcja uroczyście odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Wszyscy celująco zdali egzamin z patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Narodowego nastąpiła również bardzo podniosła chwila. Pan Dyrektor Jacek Wiśniewski – Nowy Prezydent Miasta Mielca uroczyście pożegnał się z całą społecznością szkoły. Wszyscy gratulujemy i życzymy Mu dalszych sukcesów!