„NASZE INSPIRACJE CZYLI JAK ŻYĆ…?”

„NASZE INSPIRACJE CZYLI JAK ŻYĆ…?”

To seria cyklicznych spotkań organizowanych w naszej szkole z ludźmi, którzy spróbują zarazić nas swoja pasją, a przynajmniej pokazać, że „dreams come true”. Pierwszą z ciekawych osób, które opowiedziały nam o swoim życiu pełnym pasji i marzeń była Rebecca Abela, która gościła w naszej szkole 15 – 16.02.2017 roku. Rebecca jest menedżerką szkoły języka angielskiego GV Malta (GLOBAL VILLAGE) na Malcie. Przyjechała do Polski aby przekonać Polaków, że najlepiej uczyć się języka obcego przez „zanurzenie się” w naturalnej rzeczywistości językowej, używając wyłącznie języka angielskiego na co dzień, oczywiście w GV Malta w San Paul.
Zaletą szkoły jest jej lokalizacja; łagodny śródziemnomorski klimat na słonecznej wyspie, gdzie dużo łatwiej uczyć się, rozszerzać i utrwalać angielski niż w ławce szkolnej.
GV Malta proponuje całoroczną naukę j.angielskiego na wszystkich poziomach i dla ludzi w każdym wieku.
Popołudnia po zajęciach są również organizowane przez szkołę. Można spędzać je zwiedzając wyspy i odpoczywając na plażach w gorącym słońcu (w lecie) i przyjemnym klimacie całorocznym.
Najważniejsi są jednak ludzie. I tak jest w GV Malta. Nauczyciele „wlewają” do głowy język, nie wiadomo kiedy. Są prawdziwymi, serdecznymi fachowcami, stosującymi bardzo ciekawe metody nauczania. Przy okazji można poznać ludzi z całego świata: Szwajcarii, Brazylii, Włoch, Węgier, Korei Pd, Japonii, Słowacji, Czech, Niemiec, Francji.
Przez te dwa dni mieliśmy więc okazję posłuchać opowieści o szkole i Malcie, sprawdzić nasz angielski grając w KAHOOT o Malcie, uczestniczyć w lekcji z panią Abela, w czasie której przekonaliśmy się, że możemy już porozumieć się w angielskim, bez konieczności zerkania do TŁUMACZ GOOGLE. Po spotkaniu z Rebeccą nasze maturzystki zasypały ja pytaniami o możliwość wyjazdu do nauki czy pracy.
A może by tak na Maltę …..?
Już wkrótce spotkanie ze stypendystą Fulbright’a z USA.

Zakończenie projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”

Projekt rozpoczęliśmy w ZSO w listopadzie 2016 r. Od listopada w różnych miejscach w szkole widniały informacje (plakaty, ogłoszenia i instrukcje dotyczące wykonywania laleczek, itp.). Ponadto przy wejściu do szkoły dekoracja na dużej tablicy i 2 mniejszych nawiązywała do Projektu Wszystkie Kolory świata.
W sumie wykonanych zostało 117 laleczek i tyle samo sporządzono tzw. aktów urodzenia laleczek z niezbędnymi informacjami o każdej lalce.
Uczniowie wykonali lalki reprezentujące różne kraje; najwięcej laleczek pochodziło z Polski, były też z Hiszpanii, Chin, Japonii, Rosji, Grenlandii, Szkocji oraz Ameryki Południowej.
Przed planowanym zakończeniem projektu w szkole w widocznych miejscach umieszczono 10 plakatów, które wydrukowaliśmy dzięki sponsorowi, panu Piotrowi Knyspel. Plakaty informowały o Dniu WSZYSTKICH KOLORÓW ŚWIATA planowanym na 11 stycznia z okazji uroczystego zakończenia projektu na sali gimnastycznej ZSO nr 1 w Mielcu połączonym z licytacją charytatywnych laleczek. Czytaj dalej

VII Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

13 stycznia 2017 r. w ZSO nr 1 odbył się VII Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek pod hasłem: „Cała szkoła śpiewa kolędy,” zorganizowany tradycyjnie przez Szkolny Wolontariat. W przeglądzie wystąpiły klasy: Ia, I c, I d, I e, I f, II a, II c, II d, II f, III c, I A, I C, IIC z ZSO nr 1 oraz IIIs1, III s2, IS1, I S2 z Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zespoły klasowe oraz 11 solistów i duety zaprezentowały różne kolędy i pastorałki. Usłyszeliśmy między innymi: Wśród nocnej ciszy, Cichą noc, Kolędę dla nieobecnych, Gore gwiazda Jezusowi, Dzisiaj w Betlejem, Przybieżeli do Betlejem pasterze, Grudniowe noce, Bosego pastuszka oraz Jezus malusieńki, Lulajże Jezuniu. Niektórzy wykazali się dużymi umiejętnościami wokalnymi, grą na instrumentach muzycznych i talentem. Czytaj dalej