„NASZE INSPIRACJE CZYLI JAK ŻYĆ…?”

To seria cyklicznych spotkań organizowanych w naszej szkole z ludźmi, którzy spróbują zarazić nas swoja pasją, a przynajmniej pokazać, że „dreams come true”. Pierwszą z ciekawych osób, które opowiedziały nam o swoim życiu pełnym pasji i marzeń była Rebecca Abela, która gościła w naszej szkole 15 – 16.02.2017 roku. Rebecca jest menedżerką szkoły języka angielskiego GV Malta (GLOBAL VILLAGE) na Malcie. Przyjechała do Polski aby przekonać Polaków, że najlepiej uczyć się języka obcego przez „zanurzenie się” w naturalnej rzeczywistości językowej, używając wyłącznie języka angielskiego na co dzień, oczywiście w GV Malta w San Paul.
Zaletą szkoły jest jej lokalizacja; łagodny śródziemnomorski klimat na słonecznej wyspie, gdzie dużo łatwiej uczyć się, rozszerzać i utrwalać angielski niż w ławce szkolnej.
GV Malta proponuje całoroczną naukę j.angielskiego na wszystkich poziomach i dla ludzi w każdym wieku.
Popołudnia po zajęciach są również organizowane przez szkołę. Można spędzać je zwiedzając wyspy i odpoczywając na plażach w gorącym słońcu (w lecie) i przyjemnym klimacie całorocznym.
Najważniejsi są jednak ludzie. I tak jest w GV Malta. Nauczyciele „wlewają” do głowy język, nie wiadomo kiedy. Są prawdziwymi, serdecznymi fachowcami, stosującymi bardzo ciekawe metody nauczania. Przy okazji można poznać ludzi z całego świata: Szwajcarii, Brazylii, Włoch, Węgier, Korei Pd, Japonii, Słowacji, Czech, Niemiec, Francji.
Przez te dwa dni mieliśmy więc okazję posłuchać opowieści o szkole i Malcie, sprawdzić nasz angielski grając w KAHOOT o Malcie, uczestniczyć w lekcji z panią Abela, w czasie której przekonaliśmy się, że możemy już porozumieć się w angielskim, bez konieczności zerkania do TŁUMACZ GOOGLE. Po spotkaniu z Rebeccą nasze maturzystki zasypały ja pytaniami o możliwość wyjazdu do nauki czy pracy.
A może by tak na Maltę …..?
Już wkrótce spotkanie ze stypendystą Fulbright’a z USA.