VII Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

13 stycznia 2017 r. w ZSO nr 1 odbył się VII Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek pod hasłem: „Cała szkoła śpiewa kolędy,” zorganizowany tradycyjnie przez Szkolny Wolontariat. W przeglądzie wystąpiły klasy: Ia, I c, I d, I e, I f, II a, II c, II d, II f, III c, I A, I C, IIC z ZSO nr 1 oraz IIIs1, III s2, IS1, I S2 z Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zespoły klasowe oraz 11 solistów i duety zaprezentowały różne kolędy i pastorałki. Usłyszeliśmy między innymi: Wśród nocnej ciszy, Cichą noc, Kolędę dla nieobecnych, Gore gwiazda Jezusowi, Dzisiaj w Betlejem, Przybieżeli do Betlejem pasterze, Grudniowe noce, Bosego pastuszka oraz Jezus malusieńki, Lulajże Jezuniu. Niektórzy wykazali się dużymi umiejętnościami wokalnymi, grą na instrumentach muzycznych i talentem. Komisja w składzie: pani Jolanta Witek, pan Maciej Kosztyła, pan Kacper Jurek oraz przedstawiciele wolontariuszy z V LO: Milena Ćwiok, Wiktoria Zielińska, Maciej Szypuła podkreśliła, że wszyscy uczestnicy zasługują na uznanie za występy, zaangażowanie i piękne przebrania kolędnicze lub eleganckie stroje galowe oraz śpiew kolęd, za zaangażowanie w przygotowanie prezentacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali za udział w Przeglądzie słodycze zaś tytuł laureata przyznano klasom: II c, II C, I S1. Wyróżniono klasy: II d, I c, I d, I f, III s1 i III s2 oraz klasy licealne. W kategorii solistów wyróżnienia otrzymali: Magda Ujas, Ala Giec, Zosia Zielińska, Kasia Adamczyk, Kacper Kilian, Emilka Kużdżał, Piotr Śledziona, Faustyna Kozak, Magda Czapka, Iza Czech zaś Weronika Maruszak z kl. I f i Ala Giec z kl. I b zdobyły tytuł laureata. Podkreślono, że klasy I c i I d przygotowały najpiękniejsze stroje kolędnicze. Szczególne uznanie należy się nauczycielom, którzy wystąpili razem z uczniami. A są wśród nich panie: Krystyna Sumiec, Małgorzata Wesołowska, Anna Wiśniewska-Cebula, Beata Maruszak. Tytuł najbardziej rozśpiewanego wychowawcy otrzymała pani Krystyna Sumiec, która wystąpiła z dwoma zespołami wychowanków.
Przegląd kolęd poprowadziła pani Jolanta Witek i wolontariusze: Wiktoria Zielińska, Milena Ćwiok, Maciej Szypuła z V LO. Nad stroną techniczną czuwali uczniowie pod kierunkiem pana Zygmunta Sumca i pana Macieja Kosztyły. Zdjęcia wykonali: Jakub Wójtowicz, Wiktoria Ochab, Jan Pazdyk. Okolicznościowe dekoracje przygotowali wolontariusze z ZSO nr 1 i NGMS. Laureatom i wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych przeglądach, które wpisują się w piękną tradycję kolędowania w naszej szkole.
Tekst J.Witek