Zimowe Ptakoliczenie 2019

W dniu 25 stycznia 2019 r. uczniowie klas IVa i IVb uczestniczyli w piętnastej akcji OTOP – Zimowe Ptakoliczenie. Pod opieką pani dr Agaty Graniczki „mali inżynierowie” rozpoznawali różne gatunki ptaków żyjących w bezpośrednim otoczeniu człowieka oraz szacowali liczebność ich populacji.
W tym roku wycieczka ornitologiczna była wyjątkowo udana. Zaobserwowaliśmy gołębie, kosy, mazurki, sikorki bogatki i modraszki oraz kawki. Widzieliśmy też stado szczygłów liczące 15 osobników, które żerowało przy jednym z osiedlowych karmników. Było to niezwykłe znalezisko ponieważ szczygły zostały ogłoszone „ptakiem zimy” tego roku, i to właśnie tych barwnie upierzonych łuszczaków poszukiwali ornitolodzy z całej Polski.
Piękna zimowa aura rozścieliła na trawnikach grubą warstwę śniegu, dzięki czemu widać było tropy ptasich stóp. Zastanawialiśmy się jak wygląda ptasi dzień zimową porą. Nasze przemyślenia zostały przedstawione w żartobliwy sposób w formie gazetki zamieszczonej na korytarzu szkolnym.
Uzyskane dane na temat liczebności poszczególnych gatunków ptaków przekazaliśmy, jak co roku, do bazy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Zgromadzone tu informacje posłużą ornitologom z całej Polski do analizy zjawisk zachodzących w świecie tych niezwykłych zwierząt.

szczygieł

Nowe pomoce dydaktyczne

W ostatnim czasie zakupiono nowe pomoce dydaktyczne do innowacyjnej metody Marii Montessori, która wprowadzana jest w naszej szkole.

  1. Zestaw dwóch mat, dzięki którym dzieci dowiedzą się o układzie słonecznym jako części galaktyki. Układ Słoneczny z podziałem na planety i orbity.
  2. Mapa świata z podziałem na kontynenty i oceany. Dzieci poznają nazwy kontynentów i oceanów, ich kształty i rozmieszczenie na płaskiej mapie świata.
  3. Mapa kraju dziecka – to kompleksowy zestaw do przeprowadzania zajęć dotyczących Polski.
  4. Globus indukcyjny – to pomoc, dzięki której dzieci łatwiej zrozumieją pojęcia takie jak: południki, równoleżniki nie tylko w formie abstrakcji. W późniejszych klasach również łatwiej zrozumieją kąt nachylenia Ziemi oraz pojęcie dnia i nocy.

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Drogi Rodzicu!

 

Jeżeli Twoje dziecko rozpoczyna we wrześniu naukę w klasie I, pamiętaj, że jedynym sposobem rekrutacji jest rekrutacja elektroniczna. Obowiązuje ona wszystkie dzieci, także dzieci z obwodu.

Aby zgłosić dziecko, postępuj zgodnie z instrukcją!

Krok 1: załóż profil zaufany (wskazówki, jak to zrobić, znajdziesz na naszej stronie w zakładce: Rekrutacja)

Krok 2: w dniach 18. 03. – 24. 03. 2019r zaloguj się przy pomocy profilu na stronie eUrzędu Miejskiego w Mielcu (link do eUrzędu znajdziesz tutaj:  https://eurzad.um.mielec.pl) wejdź w zakładkę: Moje konto, następnie: Edukacja

Krok 3: zarejestruj się w module Elemento (do tego potrzebny będzie pesel dziecka)

Krok 4: złóż wniosek, postępując zgodnie z wytycznymi systemu

Krok 5: podpisz wniosek, korzystając z profilu zaufanego

Krok 6: sprawdzaj status swojego wniosku w dniach 25. 03. – 31. 03. 2019r. (w tym czasie szkoła poddaje go weryfikacji), gdy wniosek będzie wymagał korekty, zauważysz stosowny komunikat

Krok 7: sprawdź wyniki rekrutacji 1 kwietnia 2019r.

Krok 8: potwierdź elektronicznie zgłoszenie dziecka do szkoły w dniach 2. 04 – 4. 04. 2019r.

Krok 9: doręcz do szkoły dokumenty, jeśli jakieś załączałeś do wniosku (dotyczy np. orzeczeń).

 

Pierwszeństwo w procesie rekrutacji mają dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły. Pozostałe zostają przyjęte w miarę wolnych miejsc.

 

 

Do zobaczenia w SP 8!

Sukces uczniów klasy IIa i IIc SP nr 8 w Mielcu 

7 lutego 2019r. uczniowie Dawid Soja z kl. IIa oraz Zuzanna Rząsa z kl. IIc wraz z nauczycielką R. Kmiecik uczestniczyli w podsumowaniu miejskiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dzieci i młodzieży pod hasłem ,,Zapobiegajmy pożarom”, który odbył się w auli budynku Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką strażacką, ochroną przeciwpożarową oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych młodych twórców.

Miło nam poinformować że prace plastyczne naszych uczniów zostały docenione przez jury i wybrane spośród wielu prac uczestników konkursu.

Uczennica klasy II c Zuzanna Rząsa zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym (wychowawca R. Rdzak)

Uczeń klasy II a  Dawid Soja zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym (wychowawca R. Kmiecik)

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wyróżnionym uczniom wręczali pani wiceprezydent Adriana Miłoś oraz przedstawiciele Miejskiej i Powiatowej Straży Pożarnej. Podsumowaniem miłej uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.

Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wycieczka naszych uczniów do Rzeszowa

Jeżeli szukacie pomysłu na wycieczkę w wolne, feryjne dni, być może zainspirują Was nasze „piątaki”!
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas V wraz z opiekunami, p. Anną Żarów, p. Małgorzatą M. Herchel oraz p. Wiesławem Dziewitem, udali się na podbój stolicy Podkarpacia. Znalazłszy się w Rzeszowie, odwiedzili Teatr im. W. Siemaszkowej, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. „Koziołek Matołek”. Celem wycieczki stała się także wizyta w pobliskiej Jasionce. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda port lotniczy oraz czym zajmują się jego pracownicy.
Organizatorzy wyjazdu nie przewidzieli jednak, że największa atrakcja czeka na nich w drodze powrotnej! Jeśli chcecie zobaczyć, o co chodzi, przejrzyjcie galerię do końca.
Napiszemy tylko tyle: takie cuda możliwe tylko na wycieczce z SP 8! 😉

Accessibility Toolbar