Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Drogi Rodzicu!

Jeżeli Twoje dziecko rozpoczyna we wrześniu naukę w klasie I, pamiętaj, że jedynym sposobem rekrutacji jest rekrutacja elektroniczna. Obowiązuje ona wszystkie dzieci, także dzieci z obwodu.

Aby zgłosić dziecko, postępuj zgodnie z instrukcją!

Krok 1: załóż profil zaufany (wskazówki, jak to zrobić, znajdziesz na naszej stronie w zakładce: Rekrutacja)

Krok 2: w dniach 18. 03. – 24. 03. 2019r zaloguj się przy pomocy profilu na stronie eUrzędu Miejskiego w Mielcu (link do eUrzędu znajdziesz tutaj:  https://eurzad.um.mielec.pl) wejdź w zakładkę: Moje konto, następnie: Edukacja

Krok 3: zarejestruj się w module Elemento (do tego potrzebny będzie pesel dziecka)

Krok 4: złóż wniosek, postępując zgodnie z wytycznymi systemu

Krok 5: podpisz wniosek, korzystając z profilu zaufanego

Krok 6: sprawdzaj status swojego wniosku w dniach 25. 03. – 31. 03. 2019r. (w tym czasie szkoła poddaje go weryfikacji), gdy wniosek będzie wymagał korekty, zauważysz stosowny komunikat

Krok 7: sprawdź wyniki rekrutacji 1 kwietnia 2019r.

Krok 8: potwierdź elektronicznie zgłoszenie dziecka do szkoły w dniach 2. 04 – 4. 04. 2019r.

Krok 9: doręcz do szkoły dokumenty, jeśli jakieś załączałeś do wniosku (dotyczy np. orzeczeń).

Pierwszeństwo w procesie rekrutacji mają dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły. Pozostałe zostają przyjęte w miarę wolnych miejsc.

Do zobaczenia w SP 8!