Nowe pomoce dydaktyczne

W ostatnim czasie zakupiono nowe pomoce dydaktyczne do innowacyjnej metody Marii Montessori, która wprowadzana jest w naszej szkole.

1. Zestaw dwóch mat, dzięki którym dzieci dowiedzą się o układzie słonecznym jako części galaktyki. Układ Słoneczny z podziałem na planety i orbity.
  2. Mapa świata z podziałem na kontynenty i oceany. Dzieci poznają nazwy kontynentów i oceanów, ich kształty i rozmieszczenie na płaskiej mapie świata.
  3. Mapa kraju dziecka – to kompleksowy zestaw do przeprowadzania zajęć dotyczących Polski.
  4. Globus indukcyjny – to pomoc, dzięki której dzieci łatwiej zrozumieją pojęcia takie jak: południki, równoleżniki nie tylko w formie abstrakcji. W późniejszych klasach również łatwiej zrozumieją kąt nachylenia Ziemi oraz pojęcie dnia i nocy.