Wyróżnienia i nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym

W czasie uroczystego podsumowania Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego w ZSO nr 1 w Mielcu gimnazjaliści: Sebastian i Bartłomiej Głodzik (Gim. nr 3), Natalia Kotwica, Oliwia Murdza, Patrycja Surman (NGMS) oraz Laura Leydet z NLMS  odebrali dyplomy i nagrody za prace plastyczne wykonane na konkurs pt. „Ilustruję Ewangelię św. Łukasza.” Tytuł laureata przyznano najmłodszym uczniom czyli pierwszoklasistom ze Szk. Podst. nr 8: Wiktorii Gawlak, Elizie Helowicz, Zuzi Rząsa, Małgosi Heller. Wyróżnienia otrzymali: Gabrysia Misiak, Weronika Piękoś, Maja Filas, Kamil Guzior, Krzysztof Ząbek, Kamil Midura, Karol Hajdukiewicz,  Nikola Ruman, Kinga Wrzesień, Dawid Soja, Błażej Podkowa, Kinga Uzar.

W finałowej dziesiątce najlepszych biblistów (spośród 56 uczestników), którzy wykazali się znajomością Pisma Świętego w czasie wielkiego międzyszkolnego testu pisemnego z zakresu Ewangelii św. Łukasza znaleźli się:

Nikola Kiełb (Gim. nr 3) – I miejsce, Dominika Dybska (Gim. nr 3) – II miejsce, Ewelina Mazur (V LO) – III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Dominika Woś, Kacper Wilk, Julia Kużdżał, Agata Krężel, Paulina Snopkowska, Mikołaj Jarosz, Marlena Kowalska, Anna Wieczerzak  (V LO), Lilianna Kwaśniewska, Katarzyna Śliż, Michał Słupski (Gim. nr 3) i Małgorzata Miłoś (NGMS).

Nauczycielem – opiekunem wyróżnionych licealistów jest ks. Tomasz Krawiec, zaś  gimnazjalistów oraz uczniów ze Szk. Podst. nr 8 jest pani Jolanta Witek.

Uczestnicy wysłuchali montażu poetyckiego o tematyce biblijnej w wykonaniu Szkolnego Wolontariatu pod opieką pani Jolanty Witek. Pierwszoklasiści pięknie wyrecytowali wiersze o Biblii napisane specjalnie na tę okazję. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele rodziców i rodzeństwo. Dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów wręczyli: dyrektor ZSO nr 1 pan Jacek Wiśniewski, dr Jolanta Witek i ks. Tomasz Krawiec. Warto dodać, że konkursy biblijne odbywają się każdego roku z inicjatywy wymienionych nauczycieli religii.

Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

tekst: J. Witek

zdjęcia: W. Zielińska, K. Wieczerzak