Akcja Sprzątanie Świata

Uczniowie klasy I D Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią wzięli udział w Jubileuszowej 25. Akcji Sprzątania Świata. W tym roku akcja ta odbywa się pod hasłem „Akcja – Segregacja 2 x więcej, 2 x czyściej”. W ramach akcji na zajęciach rozmawiano na temat związku segregacji odpadów oraz recyklingu z poszanowaniem środowiska . Uczniowie zaopatrzeni w worki na śmieci oraz rękawiczki wyruszyli do sprzątania, zbierając śmieci od razu je segregowano.

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy Id SP8 Helenka Trzpis  w miejskim konkursie plastycznym „Autobus przyszłości” zajęła II miejsce. Konkurs ten odbył się w związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem konkursu była popularyzacja i upowszechnianie wiedzy z zakresu funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz zachęcanie do podróżowania autobusem, a także przedstawienia wizji komunikacji oczami młodego mieszkańca naszego miasta.
Serdecznie gratulujemy Helence oraz jej rodzicom.

Bycie fit jest git!

W ostatnim czasie w naszej szkole był realizowany projekt ,,Bycie fit jest git”. W projekcie wzięli udział uczniowie klas III LO z rozszerzoną geografią. Głównym celem spotkania była działalność rolnictwa ekologicznego, polskiego i zrównoważonego.

IMG_20180922_085954

Wywiadówki dla rodziców

Szkoła Podstawowa Nr 8 – poniedziałek 17 września 2018 o godz 17.00

Gimnazjum Nr 3 – poniedziałek 17 września 2018 o godz 17.00

V Liceum Ogólnokształcące – wtorek 18 września 2018 o godz 17.00

Rekrutacja do Szkoły Liderów w V LO oraz GIM3 czas start!

➡Może leżąc na materacu, owinięty kocem chciałbyś obejrzeć najnowszy film?
➡Może chciałbyś rozegrać w szkole turniej w Lola, CS:GO, może Fortnite?
➡A może chciałbyś zmierzyć się w turnieju piłki nożnej w dmuchanych kulach?
Zainteresowany?
✔Jeśli tak, to przystąpienie do projektu Szkoła Liderów może być właśnie dla Ciebie! 😉
Jako uczniowie w tym projekcie możemy wiele, a jego ideą jest odpowiedzenie na nasze potrzeby!
Wszystko zacznie się od zebrania grupy uczniów z chęcią do pracy, którzy po kilku szkoleniach staną się zespołem, a następnie wymyślą i zrealizują autorski projekt. Rekrutacja startuje już dzisiaj i potrwa do 13 września.
DOŁĄCZ DO GRUPY I WSPÓLNIEZORGANIZUJMY COŚ WYJĄTKOWEGO (1)

Kiermasz podręczników w VLO

kiermasz