MIELECKI ZIELONY PUNKT KONTROLNY

W dniu 24 października uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 oraz V Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w Mieleckim Zielonym Punkcie Kontrolnym. Wydarzenie to co roku przyciąga miłośników przyrody z całego Mielca.

Zadaniem uczestników było zaliczenie jak największej ilości punktów kontrolnych ukrytych w lesie, w jak najkrótszym czasie. Uczniowie startowali indywidualnie, w gronie rodzinnym lub w towarzystwie przyjaciół – tych szkolnych i czworonożnych. Wybierali trasy o różnym stopniu trudności: rodzinną, sportową lub rowerową. Każdy z nich musiał wykazać się umiejętnością czytania mapy i orientowania się w terenie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali, pracownicy Nadleśnictwa Mielec, którzy przygotowali ciekawe stoisko dydaktyczne, gorący poczęstunek oraz pamiątkowe upominki. Była to wspaniała okazja do poznania piękna przyrody lasów otaczających nasze miasto. Zwłaszcza, że pogoda dopisała, a ostatnie promienie jesiennego słońca pięknie rozświetlały ogniste korony drzew. Zabawnie było odnajdywać się co chwilę w zupełnie innych punktach lasu i za każdym razem poznawać się coraz lepiej… coraz bliżej. Zapraszamy do obejrzenia naszej małej galerii.