Szkoła Podstawowa Nr 8 w Mielcu otrzyma środki na realizację projektu edukacyjnego.

„Dzieci kapitana Nemo”- Szkoła Podstawowa Nr 8 w Mielcu otrzyma środki na realizację projektu edukacyjnego.

Od września 2021 roku uczniowie klas ósmych z mieleckich szkół podstawowych będą mieć możliwość uczestnictwa w projekcie finansowanym przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego.

Szkole Podstawowej nr 8 udało się bowiem uzyskać dofinansowanie w ramach projektu „Dzieci Kapitana Nemo”. Celem programu, prowadzonego przez Fundację, jest przypomnienie sylwetek Polaków, których osiągnięcia, odkrycie czy wynalazki zrewolucjonizowały myśl ludzką i zmieniły postrzeganie świata. Projekt ma za zadanie wzmocnienie tożsamości narodowej młodych obywateli oraz uświadomienie młodzieży poczucia zakorzenienia w polskiej tradycji, kulturze i historii. Spopularyzowane  zostaną dokonania Polaków, którzy zasłynęli w świecie i w kraju,  a których życiorysy nie są znane większości z nas. Niech ich sukcesy  nie zostaną zapomniane, ale niech staną się przykładem i inspiracją dla innych.

W ramach projektu „Stanisław Działowski- mielecki Ikar”- młodzież mieleckich szkół podstawowych będzie miała okazję poznać sylwetkę Stanisława Działowskiego, pioniera polskiego lotnictwa, lotnika wojskowego i konstruktora lotniczego, który jest patronem Szkoły Podstawowej Nr 8 w Mielcu.

Mielecką młodzież zaprosimy na warsztaty organizowane przez Aeroklub, lekcje tematyczne , wystawę oraz terenową  grę miejską. Przed szkołą zasadzimy „dęba pamięci” , a  na podsumowanie projektu młodzież  weźmie udział w konkursie z cennymi nagrodami dla zwycięzców. Szczegóły realizacji projektu wkrótce.

kapitan nemokapitan nemo