BIOLOGIA Z POLOTEM …czyli sposób na jesienną nudę.

Zapraszamy uczniów V Liceum Ogólnokształcącego do udziału w konkursach o tematyce biologicznej.


Ogólnopolski konkurs „Komiks kontra AIDS”. Zadanie konkursowe polega na indywidualnym lub zespołowym wykonaniu komiksu, który będzie pełnił rolę edukacyjną na temat profilaktyki oraz zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa HIV. Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły 16 lat. Można pracować indywidualnie lub w zespole. Nagrodą w Konkursie będzie wydanie przez Krajowe Centrum ds. AIDS zbioru najlepszych komiksów opisanych nazwiskiem lub pseudonimem autora. Informacje dotyczące profilaktyki oraz zagrożeń związanych z HIV dostępne są na tej stronie. Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

Ogólnopolski Ekologiczny Konkurs Fotograficzny „Żyjmy zdrowo”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu 25 fotografii związanych z szeroko rozumianym pojęciem ochrony środowiska naturalnego. W konkursie mogą brać udział osoby w wieku od 15 do 30 lat. Na autorów 20 najlepszych prac czekają bony na zakup sprzętu elektronicznego. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na tej stronie. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki.

Chęć udziału w konkursach proszę zgłaszać do p. Agata Graniczki (s. 49) do dnia 25 września, w celu zarejestrowania uczestnika. Prace konkursowe należy wykonać do dnia 25 października