Sukcesy w Jubileuszowym parafialnym konkursie „Przez Ciebie wszystko”

Miło nam  poinformować, że  w Jubileuszowym Konkursie o Duchu Świętym, zorganizowanym przez Parafię Ducha Świętego w Mielcu nasi licealiści osiągnęli ogromne sukcesy…

w kategorii fotograficznej: I miejsce: Seweryn Walas;

w kategorii plastycznej: I miejsce: Oliwia Gruszecka;  III miejsce: Weronika Śliwińska

wyróżnienie: Julia Grzelak;

w kategorii prezentacji multimedialnej: III miejsce Jagoda Pomykała;

w kategorii literackiej: wyróżnienie: Maja Kilian, Jakub Maciaszek, Ewa Miąso, Weronika Wiktor.

W kategorii szkół podstawowych w klasach 7-8: I miejsce: Kaja Dudek kl. VII b;

II miejsce: Julia Piękoś kl. VII b;  III miejsce: Patrycja Gazda kl. VIII. Wyróżnienie otrzymała Kinga Hyjek  z kl. VII b. W grupie wiekowej klas  IV-VI: I miejsce – Kinga Uzar kl. IV a; II miejsce – Zuzanna Rząsa kl. IV c. Wyróżnienie: otrzymał Robak Szymon – kl. VI b.

Klasy 1-3: II miejsce – Laura Duliban kl. II. Wyróżnienie otrzymały: Dominika Pszeniczna z  kl. II a oraz Marta Wiech  z kl. II b. Ponadto przyznano nagrodę specjalną dla klasy II c. Uczniowie wykonali prace konkursowe  zainspirowani i pod kierunkiem swoich nauczycieli Religii: licealiści, siódmoklasiści i ósmoklasiści oraz uczennica z klasy IV c  pod kierunkiem dr Jolanty Witek zaś uczniowie z klas młodszych I-III, IV a i VI b pod kierunkiem Siostry Barbary Pach. Jest to piękne podsumowanie całorocznej szkolnej katechezy. Warto dodać, że na konkurs wpłynęło aż 176 prac. Szerzej o konkursie można poczytać i obejrzeć galerię na stronie parafii Ducha Świętego (www.duch.mielec.pl) oraz w lokalnych mediach. Galerię prac plastycznych, przestrzennych i fotografii można też zobaczyć  w każdą niedzielę w kościele dolnym. Nagrody zostały wręczone uroczyście 20 czerwca  w kościele w obecności władz miasta i powiatu oraz zaproszonych gości (a wśród nich byli rodzice naszych laureatów). Wręczone zostały także dyplomy z podziękowaniem dyrektorom szkół, z których pochodzili nagrodzeni uczniowie.  Następnie  wszyscy mieli zaszczyt wysłuchać Kantaty Pastoralnej „Przez Ciebie wszystko” (w wykonaniu nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu) pod kierunkiem pana dr Ryszarda Kuska – dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej. Słowa ułożył ks. proboszcz Waldemar Ciosek zaś muzykę skomponował dr Ryszard Kusek. Było to wspaniałe  wydarzenie artystyczne, podsumowujące obchody jubileuszu 40 lat istnienia parafii. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Link do konkursu jubileuszowego – jako uzupełnienie – zdjęcia z rozdania nagród i zdjęcia prac uczniów:

Oprac. J. Witek