Nauka może być zabawą!

Uczniowie kl. 3b SP8 cały rok rzetelnie pracowali na lekcjach, osiągając bardzo dobre wyniki w nauce, aż 10 uczniów ma wyróżniające się oceny. Uczniowie brali również udział w licznych konkursach, wykazując się nie tylko zaangażowaniem, ale także talentem, zdobywając nagrody w różnych dziedzinach.

Za sumienną pracę, wychowawczyni kl. 3b Joanna Leśniowska, w dn. 22VI 2021r. zorganizowała wycieczkę do Bałtowa, która okazała się pozytywnym doświadczeniem zarówno rekreacyjnym jak i edukacyjnym na zakończenie roku szkolnego.

Wycieczka była doskonałą formą aktywizacji uczniów, oderwania się od pracy przy stolikach na rzecz poznawania nowych, ciekawych doświadczeń poprzez obserwację, zdobywanie wiedzy od przewodnika, rozwijanie wyobraźni oraz tak potrzebny uczniom ruch w postaci m.in. spaceru oraz a może przede wszystkim była sposobem na wspólne spędzenie czasu, integrowanie się po długich okresach zdalnego nauczania.

Uczniowie mięli okazję poznać historię regionu Bałtowa i odkryte tam tropy dinozaurów oraz  zwierzęta, ich nazwy, wygląd, cechy charakterystyczne i zwyczaje. Poszerzali umiejętności obserwacji, słuchania, orientowania się w terenie, czytania planów, posługiwania się ekwipunkiem turystycznym. Kształtowali umiejętności zachowania bezpieczeństwa podczas podróży i korzystania z różnych urządzeń ( w Parku rozrywki) oraz pozytywnego stosunku do innych osób i zwierząt.

 

Podczas pobytu w Bałtowie uczniowie zwiedzali Jura- Park, bawili się w Parku Rozrywki, byli na safarii w  Zwierzyńcu Bałtowskim, odwiedzili czarownicę w Sabatówce i mogli kupić sobie ciekawe pamiątki. Nad wszystkim czuwali przewodnicy oraz wychowawca 3b Joanna Leśniowska wraz z opiekunem nauczycielką Anną Zyrad – Obara.

Wycieczka była wspaniałym przeżyciem, uczniom dopisywały humory, dopisała też pogoda i na pewno wyjazd ten zostanie na długo uczestnikom w pamięci.

Uczniowie z 3b SP8 na karuzeli w Parku rozrywki na wycieczce w Bałtowie