WALCZYMY ZE SMOGIEM

Z dużą satysfakcją informujemy, że uczeń klasy IVc Szymon Michoń, zajął  II miejsce w ogólnopolskim konkursie „ESA dla OSE”. Zadaniem uczestników było przygotowanie kreatywnej pracy na temat smogu. Szymon zrealizował bardzo ciekawy filmik, który możecie obejrzeć na tej stronie. Brawo Szymon! Gratulujemy sukcesu!

Udział w konkursie jest elementem działań podejmowanych przez naszą szkołę w ramach współpracy z Edukacyjną Siecią Antysmogową. ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza, dzięki któremu codziennie możecie uzyskać aktualne informacje na temat jakości powietrza w naszym bezpośrednim otoczeniu. Bieżące dane wyświetlane są na monitorze zainstalowanym na budynku szkoły lub na tej mapie.

Smog to poważny problem, który dotyczy nas wszystkich! Zachęcamy do zapoznania się z załączoną ulotką „WEŹ NIE TRUJ!”, która w ciekawej formie prezentuje fakty i mity na temat tego zjawiska.

Zobacz, co może się stać gdy oddychasz smogiem