Buongiorno Italiano!

W  dniu 28 maja w  klasie 1B celebrowaliśmy ostatni dzień nauki on-line. Mimo wielu  niedogodności związanych z tą formą nauczania, znaleźliśmy jednak  sposób, aby urozmaicić nasze zajęcia językowe.  Naszymi gośćmi byli: dyrekcja, nauczyciele i  uczniowie z  Instituto Tecnico Economico Statale R. Valturio z Rimini we Włoszech.

Wspólna lekcja obejmowała prezentacje i dyskusję  na wybrane tematy: porównanie systemów edukacyjnych, przedstawienie atrakcji turytycznych  oraz obalanie panujących stereotypów o obu krajach. Nie zauważyliśmy kiedy minęły dwie godziny lekcyjne, a my poznaliśmy nowych ludzi, zdobyliśmy wiedzę i w dobrych humorach spędziliśmy czas na angielskiej pogawędce z naszymi włoskimi przyjaciółmi.
Mamy nadzieję, że takie videolekcje będziemy praktykować w przyszłym roku, nawet wówczas, gdy szkoła wróci do nauki stacjonarnej.