Uczniowie VLO w Mielcu mają dostęp do cyfrowych publikacji

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły uzyskali w roku szkolnym 2020/2021 dostęp do platformy ACADEMICA – cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej, która pozwala na dostęp do 3 milionów publikacji zgromadzonych w zasobach Biblioteki Narodowej.

Academica pozwala na dostęp do pełnotekstowych publikacji – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Stale rozbudowywane zasoby Akademiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich, lektur szkolnych oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców.
Tak ogromna baza wiedzy stanie się z pewnością ważnym narzędziem w nauce, w rozwijaniu zainteresowań i w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości a także co chcemy podkreślić umożliwi uczniom V LO -zwłaszcza z klasy prawniczo-humanistycznej- dostęp do lektur na olimpiady przedmiotowe, w których odnoszą coraz więcej sukcesów.
W V LO koordynatorami projektu są: pani Wiesława Cyran oraz pan Paweł Ćwięka, którzy zapraszają uczniów do świata WIEDZY.