Warsztaty pszczelarskie klasy IIIa i IIIb

8 października 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klasy IIIa i IIIb. Za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarz przybliżył dzieciom świat tych owadów. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wybiera się miód z ula. Gwoździem zajęć  był szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Obejrzały również strój pszczelarza i poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Na koniec wszyscy degustowali miód i pyłek kwiatowy. Zajęcia były bardzo ciekawe. Nie tylko przybliżyły najmłodszym świat pszczół i pokazały, jak ogromną rolę pełnią w środowisku naturalnym, ale uczyły wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów.