Spotkanie z pszczelarzami w klasie IIIc

W dniu 8 października 2019r. klasę IIIc odwiedzili pszczelarze ze Stowarzyszenia API Cultura w Mielcu. Bardzo ciekawie opowiadali o roli pszczół w przyrodzie, oraz o pracy w pasiece. Rola pszczoły jest dla ludzi nieoceniona. Dzięki nim wiele gatunków roślin może się rozwijać. Pszczoły produkują także miód, który ma wiele korzystnych dla człowieka właściwości.

Goście opowiedzieli o zwyczajach pszczół, pracy w pasiece. Zaprezentowali narzędzia którymi posługują się pszczelarze do wyciągania miodu z plastrów. Pokazali dzieciom również ramkę z żywymi pszczołami oraz ich królową, jak również dzieci mogły spróbować jak smakuje miód. Na koniec wszyscy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie poszerzyło wiadomości dzieci na temat pasieki i uświadomiły dzieciom,że trzeba chronić pszczoły i naszą przyrodę.