Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole.

6 XII naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj w asyście pięknych aniołów. Uczniowie ze wszystkich czterech oddziałów klas pierwszych pod opieką wychowawczyń zgromadzili się na sali gimnastycznej aby obejrzeć okolicznościowy program artystyczny przygotowany przez Szkolny Wolontariat ZSO nr 1 pod kierunkiem pani Jolanty Witek.

W części artystycznej wystąpili wolontariusze: Natalia Hajduk, Ola Błachowicz, Laura Barszczewska, Martyna Bednarz, Oliwia Bugaj, Klaudia Cebula, Kaja Dudek, Iga Galas, Oliwia Kobos, Magda Misiak, Julia Piękoś, Julia Pisarczyk, Julia Zator (Szk. Podst. nr 8), Natalia Duszkiewicz, Emilia Król, Wiktoria Smoleń (Gim. nr 3) oraz Aleksandra Bartkowicz, Mateusz Czekaj, Agata Niedbała, Kinga Kozioł, Aleksandra Stadnik (V LO). Uczennice z kl. II a: Angelika Burek, Gabrysia Drabik, Maja Łuszcz, Ola Pleban, Lena Trzpis w imieniu najmłodszych przywitały wierszami św. Mikołaja. Na spotkaniu byli obecni: pani dyrektor Joanna Gładyszewska oraz nauczyciele, którzy uczą najmłodszych. Pierwszoklasiści także razem ze wszystkimi zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne. Zaśpiewali wspólnie piosenkę o świętych z repertuaru Arki Noego przygotowaną wcześniej na katechezie z siostrą Barbarą Pach. Na koniec św. Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty. Obsługę techniczną zapewnili gimnazjaliści: Filip Draguła i Oleksander Lewczyk. Całe spotkanie najmłodszych ze św. Mikołajem uwieczniła na zdjęciach Wiktoria Ochab z V LO.

Tekst: Jolanta Witek, zdjęcia: Wiktoria Ochab