POWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Jak co roku uczniowie naszego liceum uczestniczyli w Dniu Języka Niemieckiego organizowanego w Zespole Szkół Budowlanych przez nauczycieli Polskiego Stowarzyszenia Języka Niemieckiego.
W X jubileuszowym Dniu Języka Niemieckiego mieliśmy okazję wysłuchać wielu argumentów przemawiających za znajomością tegoż języka w dzisiejszym świecie. Podkreślali to zwłaszcza zaproszeni goście pan prezydent miasta Mielca Daniel Kozdęba, pani poseł Krystyna Skowrońska, którzy na co dzień się o tym przekonują w swojej pracy.
Impreza ta byłą okazją do wręczenia nagród dla laureatów konkursów organizowanych przez PSNJN. Swoją nagrodę z rąk prezydenta odebrał też nasz uczeń KAMIL DUSZKIEWICZ, który zajął pierwsze miejsce w powiatowym konkursie dla gimnazjalistów.
Wręczone zostały również nagrody dla uczniów konkursu organizowanego przez naszą szkołę, przez nasze panie germanistki, panią Martę Horeczy oraz panią Annę Witwicką, konkursu dla gimnazjalistów z całego powiatu na prezentację multimedialną pod hasłem ‘’Szwajcaria- mały, wielki kraj”.
Część artystyczną wykonały uczennice z klasy drugiej V LO prezentując piosenkę ‘Der Flieger” oraz wyliczankę: ‘Wer hat die Kekse aus der Dose geklaut?’ czyli ‘Kto ukradł ciasteczka z puszki? ‘ Angelika następnie poczęstowała wszystkich gości znalezionymi w drodze śledztwa ciasteczkami.